Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Интензивното отделение на детската болница „Проф. Иван Митев“ започва работа на 3 февруари 2020 г.

Интензивното отделение на детската болница „Проф. Иван Митев“ започва работа на 3 февруари 2020 г.

от 20 яну 2020г.
Редактор: Гергана Караилиева
Интензивното отделение на детската болница „Проф. Иван Митев“ започва работа на 3 февруари 2020 г. - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

Интензивното отделение в Специализирана детска болница „Проф. Иван Митев“ ще възобнови работата си на 3 февруари 2020 г.

Приемът в него беше прекратен на 27 ноември 2019 г., след напускането на специалистите. Напускането на анестезиолози и на педиатри провокира освен недоволството, изразявано многократно от гилдията на няколко протеста и драматичния случай със смъртта на тригодишното момченце.

В средата на декември 2019-а министър Кирил Ананиев обяви, че отделението ще започне да работи на 20 януари. Временното решение на проблема беше малките пациенти да бъдат пренасочвани към Националната кардиологична болница, „УМБАЛ „Александровска“ и „Пирогов“.

Изпълнителният директор на СБАЛДБ „Проф. Иван Митев“ д-р Димитър Русинов заяви, че в пълен обем отделението ще заработи от 3 февруари, когато анестезиолозите започнат работа. Назначени са и млади специалисти по педиатрия на мястото на напусналите. Проблем продължава да бъде липсата на медицински сестри.

Според доц. Димитър Калайков, който е заместник-директор на Специализираната болница са очаквали по-сериозно повишение на приходите между 10% и 15% след увеличението на клиничните пътеки. Тъй като обаче те са повишена само с 50-60 лв., то приходите ще бъдат между 3% и 5%. Като член на УС на Българската педиатрична асоциация доц. Калайков припомни за настояването им от години и педиатрите да вземат потребителска такса. Това означава не да плащат родителите, а държавата, но означава още и приходи, от които сега са лишени, което той определи като дискриминация.

В същото време благодарение на инициатива, която започна в социалната мрежа „Фейсбук“ след пост на Кремена Кунева, стотици граждани и фирми обединиха усилията си, за да ремонтират отделението по нефрология в СБАЛДБ. И сега то изглежда различно. Общата стойност на ремонтните дейности е 30 000 лв., а за интензивното е 45 000 лв.

Инициативата „За доброто“ събра активни българи, които вярват, че обединени в името на кауза са в състояние да постигнат много. Идеята се ражда след като Кремена Кунева е в болницата с дъщеря си. И ако остава възхитена от работата на целия екипи и положените за детето й грижи, то е потресена от материалната база. Така започва „За доброто“, което нараства лавинообразно и не спира да помага.

 

Източник:

bgonair.bg, detskabolnica.com

Още по темата:
  • Започват лечението на пет деца със СМА в СБАЛДБ „Проф. д-р Иван Митев“ Започват лечението на пет деца със СМА в СБАЛДБ „Проф. д-р Иван Митев“
  • Христо Шопов и Бате Енчо веселиха дечица в СБАЛ по детски болести Христо Шопов и Бате Енчо веселиха дечица в СБАЛ по детски болести
  • "Подкрепи педиатрията": Надяваме се на диалог, на воля и промяна! "Подкрепи педиатрията": Надяваме се на диалог, на воля и промяна!
  • От 20 януари 2020-а се възстановява дейността на интензивното отделение на СБАЛДБ „Проф. Д-р Иван Митев“ От 20 януари 2020-а се възстановява дейността на интензивното отделение на СБАЛДБ „Проф. Д-р Иван Митев“
5.0/5 1 оценка

Коментари към Интензивното отделение на детската болница „Проф. Иван Митев“ започва работа на 3 февруари 2020 г.

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Интензивното отделение на детската болница „Проф. Иван Митев“ започва работа на 3 февруари 2020 г.
    www.framar.bg 
    на 09 November 2025 в 01:58
    Коментирайте "Интензивното отделение на детската болница „Проф. Иван Митев“ започва работа на 3 февруари 2020 г."

НОВИНАТА е свързана към

  • Д-р Благомир Николаев Здравков
  • "Специализирана болница за активно лечение по детски болести - проф. д-р Иван Митев" ЕАД, гр. София
  • Д-р Димитър Стаматов
  • Доц. д-р Мария Симеонова Гайдарова
  • Д-р Светлана Маринова Христова
  • Д-р Димитър Любомиров Русинов, д.м.н.
  • Болнична аптека - "СБАЛ по детски болести проф. д-р Иван Митев" ЕАД, гр. София
  • Доц. д-р Полина Иванова Митева-Шумналиева
  • Доц. д-р Албена Любенова Телчарова-Михайловска, дм
  • Д-р Геновева Иванова Тачева, д.м.
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Ешерихия коли в суровото месо може да причини инфекция на пикочните пътищаЕшерихия коли в суровото месо може да причини инфекция на пикочните пътища

Ешерихия коли в суровото месо може да причини инфекция на пикочните пътища

от 07 ное 2025г.Прочети повече
Излагането на светлина през нощта повишава риска от сърдечносъдови заболяванияИзлагането на светлина през нощта повишава риска от сърдечносъдови заболявания

Излагането на светлина през нощта повишава риска от сърдечносъдови заболявания

от 07 ное 2025г.Прочети повече
Спасиха бременна жена с трансплантиран бъбрек и рядко заболяванеСпасиха бременна жена с трансплантиран бъбрек и рядко заболяване

Спасиха бременна жена с трансплантиран бъбрек и рядко заболяване

от 07 ное 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Биомаркерите са ключът към правилното лечение на рака на белия дроб

преди 8 дни, 14 часа и 55 мин.

Гадене и лека болка сред преглед при гинеколог

преди 18 дни, 11 часа и 7 мин.
Всички

АНКЕТА

Пушите ли?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

АКТЕЛСАР ДУО таблетки 80 мг/5 мг * 28 ТЕВА

ВЛИВАКТИВ Ag ПРЕВРЪЗКА С АКТИВЕН ВЪГЛЕН И СРЕБРО, ТЪНКА 10 х 10 см * 1

ВИТАЛЕРС L-ЦИТРУЛИН прах 500 г

БЕВИМ таблетки 10 мг * 28

ТИНКТУРА АНТИСТРЕС 100 мл ДР. БИОМАСТЕР

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ЦИЛОКСАН капки за очи и уши, разтвор 3 mg / ml * 5 мл АЛКОН

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 07 ное 2025г. в 16:57:22

B96.1 Klebsiella pneumoniaе [K. pneumoniaе] като причина за болести, класифицирани другаде

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 07 ное 2025г. в 16:57:06

ЦИЛОКСАН капки за очи и уши, разтвор 3 mg / ml * 5 мл АЛКОН

Коментар на: Алекс от 07 ное 2025г. в 16:56:44

БЕТАСЕРК таблетки 24 мг * 20 МАЙЛАН

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 07 ное 2025г. в 16:53:57

B96.1 Klebsiella pneumoniaе [K. pneumoniaе] като причина за болести, класифицирани другаде

Коментар на: Зора Иванова от 07 ное 2025г. в 16:50:07
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival