Липсата на стандарт за спешната помощ влошава още повече положението
От Националната асоциация на работещите в спешната помощ се обявиха за неотложно и бързо приемане на стандарта за спешна медицина. Председателката на организацията д-р Десислава Кателиева изказа това становище, провокирана от последното агресивно нападение над лекари в „Бургасмед“, съобщава „Фокус“.
Д-р Кателиева обясни още, че преди време е бил приет медицински стандарт, който се е изразявал в обезопасяване на спешните отделения чрез охрана, наличие на паник-бутони и изолиране на буйстващи пациенти. Задължително те са били преглеждани в присъствието на полицай, а връзката между различните служби за спешно реагиране е била непрекъсната.
Бавенето във възстановяването на медицинския стандарт ще доведе до все по-голям процент напускащи лекари в Спешна помощ, смята председателката на асоциацията. Друга мярка, която трябва да се предприеме според нея, е разширяването на спешните медицински отделения и подобряване на дейността им.
По статията работи: Ирина Тенева
Снимка: uclahealth.org
Продукти свързани с НОВИНАТА
ЧАНТА ЗА СПЕШНА ПОМОЩ ELITE BAGS EM - 13.002 ЖЪЛТА
Безплатна доставка за България!ЧАНТА ЗА СПЕШНА ПОМОЩ ELITE BAGS EM-13.036
Безплатна доставка за България!ЧАНТА ЗА СПЕШНА ПОМОЩ ELITE BAGS EM - 13.014 ТЪМНО СИНЯ
Безплатна доставка за България!ЧАНТА ЗА СПЕШНА ПОМОЩ ELITE BAGS EM-13.041
Безплатна доставка за България!ЧАНТА ЗА СПЕШНА ПОМОЩ ELITE BAGS EM - 13.003 ЧЕРВЕНА
Безплатна доставка за България!ЧАНТА ЗА СПЕШНА ПОМОЩ ELITE BAGS EM-13.042
Безплатна доставка за България!НОВИНАТА е свързана към
- Как да оцелеем при инфаркт, ако сме сами?
- Лечение на спешни състояния: първа помощ при инфаркт
- Център за спешна медицинска помощ /ЦСМП/ - Видин
- МЕДИЦИНСКИ СТАНДАРТИ "ХИРУРГИЯ"
- Център за спешна медицинска помощ /ЦСМП/ - Разград
- МЕДИЦИНСКИ СТАНДАРТ ПО ПРОФИЛАКTИКА И КОНТРОЛ НА ВЪТРЕБОЛНИЧНИТЕ ИНФЕКЦИИ
- Център за спешна медицинска помощ /ЦСМП/ - Плевен
- НАРЕДБА № 3 от 8.05.2013 г. за утвърждаването на медицински стандарт по превенция и контрол на вътреболничните инфекции Издадена от министъра на здравеопазването, обн., ДВ, бр. 43 от 14.05.2013 г., в сила от 11.05.2013 г.
- МЕДИЦИНСКИ СТАНДАРТ “ЛИЦЕВО-ЧЕЛЮСТНА ХИРУРГИЯ”
- НАРЕДБА № 4 от 25.01.2010 г. за утвърждаване на медицински стандарт "Микробиология"
Коментари към Липсата на стандарт за спешната помощ влошава още повече положението