Министър Москов обеща ясно разделение между осигурени и неосигурени от догодина

Хората, които не са си плащали здравните осигуровки, ще усетят разликата още в началото на следващата година, предупреди министърът на здравеопазването д-р Петър Москов.
Той обеща от 2016 г. да има ясно разделение между пациентите, осигуряващи се чинно, и неосигурените.
Министърът се похвали, че тази година броят на нашенците, заплатили вноските си, е с 13 процента по-висок.
Д-р Москов изрази убеденост, че работата за здравната реформа е свършена, но отсега нататък всичко е в ръцете на парламента, който ще разглежда промените в Закона за лечебните заведения.
По повод темата за цените на медикаментите у нас, министърът посочи, че се очаква фармацията да връща пари на Здравната каса.
Компаниите ще са задължени да правят 10-процентни отстъпки на НЗОК, а със спестените средства ще бъде обогатяван списъкът с безплатни лекарства.
НОВИНАТА е свързана към
- РЗОК - гр. София - област
- Възникване и развитие на здравното осигуряване
- РЗОК - гр. Пазарджик
- РЗОК - гр. София - град
- РЗОК - гр. Пловдив
- Освобождаване от здравно осигуряване на българи, пребиваващи в чужбина
- РЗОК - гр. Перник
- Какво е вашето мнение за здравните застраховки
- РЗОК - гр. Русе
- Здравни осигуровки за сметка на републиканския бюджет
Коментари към Министър Москов обеща ясно разделение между осигурени и неосигурени от догодина