Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Регистрираха първите случаи на свински грип за този сезон у нас

Регистрираха първите случаи на свински грип за този сезон у нас

от 20 дек 2019г.
Редактор: Вероника Събова
Регистрираха първите случаи на свински грип за този сезон у нас - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

Чрез генетичен анализ, извършен в Националната референтна лаборатория по грип и остри респираторни заболявания, са доказани първите за този сезон случаи на грипния вирус H1N1, по-известен като свински грип. Това стана ясно от проф. Тодор Кантарджиев, директор на НЦЗПБ.

Потвърдените случаи са два и са регистрирани в Бургас. Става въпрос за две деца, съответно на 3 години и 1 месец и на 3 години и 3 месеца, които са приети в Университетската многопрофилна болница в морския град без усложнения. Пробите са изпратени за изследване от РЗИ - Бургас.

Бързата реакция от страна на бургаските специалисти, които своевременно са разпознали симптомите на грипа, води до навременното назначаване на антивирусно лечение и на двете деца.

По думите на проф. Кантарджиев грипният сезон закъснява в цяла Европа поради топлото време. Първите случаи на грип са установени по-късно от обичайното, дори в най-северните части на континента. Независимо от първите лабораторно потвърдени случаи, е трудно да се прогнозира дали установеният щам ще преобладава тази зима.

Експертите препоръчват при поява на грипна епидемия най-уязвимите - малките деца и възрастните хора -  да останат у дома за десетина дни.

Тази година е отчетен голям интерес към противогрипните ваксини, които вече са изчерпани.

Източник:

mediapool.bg, news.bnt.bg, news.bg

Още по темата:
  • Епидемията от свински грип в България през 2011 г. Епидемията от свински грип в България през 2011 г.
  • Свински грип 2009 г. -  първата година в битка с вируса Свински грип 2009 г. - първата година в битка с вируса
  • Епидемия от грип, COVID-19 и респираторни синцитиални вируси застрашава Европа през зимата на 2024-а Епидемия от грип, COVID-19 и респираторни синцитиални вируси застрашава Европа през зимата на 2024-а
  • Свинският грип е убийствен за децата Свинският грип е убийствен за децата
5.0/5 1 оценка

Коментари към Регистрираха първите случаи на свински грип за този сезон у нас

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Регистрираха първите случаи на свински грип за този сезон у нас
    www.framar.bg 
    на 03 July 2025 в 08:39
    Коментирайте "Регистрираха първите случаи на свински грип за този сезон у нас"

НОВИНАТА е свързана към

  • Д-р Ангел Кунчев - Грипната епидемия (свински грип) ще обхване още области през 2011 г.
  • Нов агресивен щам на свински грип Sw/1204 прониква през носа, алармират биолози
  • Свински грип 2009 г. - първата година в битка с вируса
  • Епидемията от свински грип в България през 2011 г.
  • Свинският грип е убийствен за децата
  • Кои са най-честите причинители на грип?
  • Епидемия от грип, COVID-19 и респираторни синцитиални вируси застрашава Европа през зимата на 2024-а
  • Хранене при свински грип (Калифорнийски)
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Болки в синусите и главата след грип

преди 1572 дни, 18 часа и 23 мин.

Кои етерични масла могат да се ползват против настинка и грип?

преди 1953 дни, 19 часа и 45 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Защо не трябва да пием кафе преди кръвни изследвания - всичко което трябва да знаете

преди 5 дни, 16 часа и 49 мин.

Безплатна консултация за деца с витилиго - Габрово, юли, 2025 година

преди 7 дни, 9 часа и 31 мин.

Прием в болница - какво заплаща НЗОК, какви документи са необходими и колко продължава болничният престой

преди 19 дни, 16 часа и 22 мин.

Психотест за оръжие в България: Какво представлява и формалност ли е?

преди 19 дни, 23 часа и 23 мин.
Всички

АНКЕТА

Пушите ли?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

БОЧКО ЗАЩИТНО МЛЯКО ПРОТИВ УХАПВАНЕ ОТ НАСЕКОМИ 100 мл

ЧЕТКА ЗА ЗЪБИ ВИТИС ДЖУНИЪР 6+

ИЗИВИТ ИЗИФИШОЙЛ ФОКУС таблетки за дъвчене * 30

ЗДРАВИТ МАГНУМ АНТИСПАЗМИ таблетки * 56

МАГНЕ В6 ФОРТЕ таблетки * 30 САНОФИ

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ЛЕВЗЕЯ ПЛЮС 10 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 02 юли 2025г. в 21:34:27

ЛЕВЗЕЯ ПЛЮС 10 мл

Коментар на: В12 от 02 юли 2025г. в 20:39:41

БАНЕОЦИН маз 20 г

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 02 юли 2025г. в 20:27:07

БАНЕОЦИН маз 20 г

Коментар на: DOBROMIR SIMOV от 02 юли 2025г. в 19:34:48

АМОКСИКЛАВ филмирани таблетки 875 мг / 125 мг * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 02 юли 2025г. в 17:28:43
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival