Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Учените установиха връзка между пептичната язва и болестта на Паркинсон

Учените установиха връзка между пептичната язва и болестта на Паркинсон

от 09 дек 2013г.
Учените установиха връзка между пептичната язва и болестта на Паркинсон - изображение
  • Инфо
  • Коментари
Инфо
Инфо
Коментари

Има връзка между пептичната язва и болестта на Паркинсон, съобщи изследователска група по време на 111-та среща на Американското дружество по микробиология.

Според извършените от тях проучвания бактерията нelicobacter рylori, която е един от етиологичните фактори на стомашната язва, е сред виновниците за развитието на болестта на Паркинсон.

Учените потвърждават връзката между стомашните язви и заболяването Паркинсон, в момента когато става ясна ролята на нelicobacter рylori в развитието на язвата. Медиците наблюдават, че пациенти с болестта на Паркинсон, при които напълно се унищожава бактерията нelicobacter рylori след това са с подобрение.

Съмненията за подобна връзка между двете болести се заражда още преди десетилетия, когато се правят проучвания в тази посока на остров Гуам, заради факта, че някои групи имат много висок риск от развитие на болестта на Паркинсон.

 Проучванията установяват, че семената на растението sagovnikovidnyh, с които редовно се храни местното население, съдържат вещество с невротоксични ефекти. Структурата му е производна на холестерола с няколко захаридни групи. 

При изследването сега става ясно, че нelicobacter рylori също генерира подобен материал.

 

5.0/5 1 оценка

Коментари към Учените установиха връзка между пептичната язва и болестта на Паркинсон

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Учените установиха връзка между пептичната язва и болестта на Паркинсон
    www.framar.bg 
    на 02 April 2026 в 05:21
    Коментирайте "Учените установиха връзка между пептичната язва и болестта на Паркинсон"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Кисти на щитовидната жлезаКисти на щитовидната жлеза

Кисти на щитовидната жлеза

от 01 апр 2026г.Прочети повече
Актуализираха насоките за скрининг и управление на холестеролаАктуализираха насоките за скрининг и управление на холестерола

Актуализираха насоките за скрининг и управление на холестерола

от 01 апр 2026г.Прочети повече
Какво се случва с тялото, когато преминем към лятно часово времеКакво се случва с тялото, когато преминем към лятно часово време

Какво се случва с тялото, когато преминем към лятно часово време

от 01 апр 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 51 дни, 17 часа и 24 мин.

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 60 дни, 13 часа и 54 мин.
Всички

АНКЕТА

Лечение в Турция - на какво мнение сте?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

КОНТАКТЕН ГЕЛ 250 мл WANCARE

БРИЕКА капсули 150 мг * 60 ТЕВА

ГЛАДИУС твърди капсули 110 мг * 60

ГЛАДИУС твърди капсули 150 мг * 60

ДЕКСИНАЛ таблетки 25 мг * 10

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

УЕЛ МУУВ ТЕЧЕН КОЛАГЕН 500 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 01 апр 2026г. в 17:21:03

ПАРОДИУМ ГЕЛ ЗА ЧУВСТВИТЕЛНИ ВЕНЦИ 50 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 01 апр 2026г. в 17:20:05

НЕОЛЕКСАН SR таблетки * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 01 апр 2026г. в 17:19:11

НИКИТАБС таблетки 1.5 мг * 100

Коментар на: Dark Phantom от 01 апр 2026г. в 16:48:38

УЕЛ МУУВ ТЕЧЕН КОЛАГЕН 500 мл

Коментар на: Ема от 01 апр 2026г. в 15:45:04
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival