Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Четиринайсет души са тествани за новия коронавирус във Великобритания

Четиринайсет души са тествани за новия коронавирус във Великобритания

от 24 яну 2020г., обновено на 03 фев 2020г.
Редактор: Вероника Събова
Четиринайсет души са тествани за новия коронавирус във Великобритания - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Общо четиринайсет души са тествани за новия коронавирус във Великобритания поради опасения за разпространението му в страната, съобщават от Агенцията по обществено здраве. Пет от пробите са отрицателни, а за останалите девет се изчакват резултатите.

От здравните власти съобщават за шестима китайски студенти, обучаващи се във Великобритания, които показват симптоми на дихателни проблеми. Всички са пътували до китайския град Ухан, където избухна огнището на коронавируса, като към момента пет от тях са приети в болница в Шотландия, а един в Белфаст.

В лечебните заведения са предприети специални мерки, които включват пълна изолация на пациентите и стерилни костюми за лекуващите ги медици.

Британските здравни власти заявяват, че до този момент няма потвърдени случаи и подчертават, че рискът за общественото здраве остава нисък на фона на нарастващите опасения, че вирусът може да се разпространи във Великобритания.

В Китай вирусът продължава да се разпространява с бързи темпове, като Националната здравна комисия съобщава за 830 заразени и 25 смъртни случая.

От 22 януари 2020 г. Ухан, градът с най-много потвърдени случаи, е поставен под карантина. Преустановени са всички полети от и до града, като в същото време е спрян и общественият транспорт. Допълнително са поставени пътни блокади на всички изходи на града.

Наложени са ограничения и на други седем града в Китай, с цел предотвратяване разпространението на вируса. Към момента потвърдени случаи на коронавируса има в Сингапур, Виетнам, Тайланд, Япония, Южна Корея и САЩ.

На 22 и 23 януари 2020 г. Световната здравна организация проведе извънредна среща, на която д-р Тедрос Адханом Гебрейесус се въздържа от обявяване на международна извънредна ситуация в областта на общественото здраве.

Доц. Михаил Околийски, експерт от Офиса на СЗО в България, споделя, че няма място за паника, тъй като реакцията при рискови ситуации в България е добра. Той допълва, че когато се предприемат адекватни мерки, рискът от разпространение значително намалява.

Източник:

telegraph.co.uk, theguardian.com, independent.co.uk

Още по темата:
  • Японски учени създават маски, които откриват COVID-19 Японски учени създават маски, които откриват COVID-19
  • Слабо понижаване на заразените с COVID-19, положителните проби на 18 юни 2020 г. са 89 Слабо понижаване на заразените с COVID-19, положителните проби на 18 юни 2020 г. са 89
  • Вдигат блокадата в Паничерево след полунощ на 29 април 2020-а Вдигат блокадата в Паничерево след полунощ на 29 април 2020-а
  • Коронавирусът достигна и Италия Коронавирусът достигна и Италия
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани с НОВИНАТА

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ V3 - 3 РЕСПИРАТОРНИ ПАТОГЕНА FLUORECARE
3.96€ / 7.75лв.

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ V3 - 3 РЕСПИРАТОРНИ ПАТОГЕНА FLUORECARE

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ V6 - 6 РЕСПИРАТОРНИ ПАТОГЕНА FLUORECARE
7.66€ / 14.98лв.

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ V6 - 6 РЕСПИРАТОРНИ ПАТОГЕНА FLUORECARE

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ V9 - 9 РЕСПИРАТОРНИ ПАТОГЕНА FLUORECARE
10.80€ / 21.12лв.

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ V9 - 9 РЕСПИРАТОРНИ ПАТОГЕНА FLUORECARE

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ V4 - 4 РЕСПИРАТОРНИ ПАТОГЕНА FLUORECARE
5.50€ / 10.76лв.

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ V4 - 4 РЕСПИРАТОРНИ ПАТОГЕНА FLUORECARE

СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 1 / 55 W
250.53€ / 489.99лв.

СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 1 / 55 W

Безплатна доставка за България!
СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 4 / 55 W
557.31€ / 1,090.00лв.

СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 4 / 55 W

Безплатна доставка за България!

Коментари към Четиринайсет души са тествани за новия коронавирус във Великобритания

От сайта (1)
Напиши коментар 1 коментар
  1. инфо 
    на 24 January 2020 в 14:06

    Заразените в Китай достигнаха 1000, починалите са около 150.

НОВИНАТА е свързана към

  • Д-р Велислава Петрова: Битката с COVID-19 ще бъде поредната победа на човечеството, но и тест за нашия хуманизъм!
  • Мозъчна мъгла при дълъг Covid – причини, симптоми и лечение
  • Японски учени създават маски, които откриват COVID-19
  • Съдът: МЗ е длъжно да предостави на АКФ договорите за доставката от Китай на маски и респиратори
  • В Русия регистрираха „МИР-19“ - лекарство срещу COVID-19, разработено от Института по имунология
  • Предпазва ли витамин D от COVID-19
  • Четири фактора, които увеличават риска от заразяване с коронавирус при ваксинирани хора
  • Окончателно: В България са регистрирани първите 4 случая на коронавирус
  • 95 нови случая на COVID-19 след направени 3155 теста в първия ден на седмицата 20 юли 2020-а
  • Миокардитът в резултат на COVID-19 не е толкова често срещано явление
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Разлика между карцином и аденокарциномРазлика между карцином и аденокарцином

Разлика между карцином и аденокарцином

от 01 юли 2026г.Прочети повече
Протеин в кръвта показва риска от деменция години преди първите симптомиПротеин в кръвта показва риска от деменция години преди първите симптоми

Протеин в кръвта показва риска от деменция години преди първите симптоми

от 01 юли 2026г.Прочети повече
Актуализират препоръките за диагностика на полиендокринен метаболитен овариален синдромАктуализират препоръките за диагностика на полиендокринен метаболитен овариален синдром

Актуализират препоръките за диагностика на полиендокринен метаболитен овариален синдром

от 01 юли 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Може ли да се спортува преди кръвни изследвания?

преди 8 дни, 18 часа и 52 мин.

Рибата заек — едно от най-опасните създания в Средиземно море

преди 12 дни, 22 часа и 37 мин.
Всички

АНКЕТА

Позволявате ли на децата ви да използват социални мрежи

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ТИНКТУРА ВАЛЕРИАНА 15 г ХИМАКС ФАРМА

НООТРОПИЛ таблетки 1200 мг * 20

НООТРОПИЛ таблетки 800 мг * 30

СУВАРТАР таблетки 160 мг * 28

СЕРАВЕ ПОЧИСТВАЩ ГЕЛ ВИТАМИН C 236 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ПРИМОЛУТ - НОР таблетки 5 мг * 30 BAYER

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 01 юли 2026г. в 13:55:24

ГАСТРОЦИНЕЗИН таблетки * 60

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 01 юли 2026г. в 11:48:17

ЦИТИЗИН таблетки 250 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 01 юли 2026г. в 11:43:07

ГАСТРОЦИНЕЗИН таблетки * 60

Коментар на: Диана Рангелова от 01 юли 2026г. в 11:17:58

ЦИТИЗИН таблетки 250 мг * 30

Коментар на: Николина Иванова от 01 юли 2026г. в 11:01:15
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival