Penn Medicine стартира програма за интегриране на новаторски подходи за онкологична терапия
Науката постоянно развива нови технологии и лекарства в помощ на раковоболните пациенти. Заедно с това се оказва наистина трудно подобни практики да се наложат в световен мащаб. Дали науката изпреварва практиката или практиката не възприема добре иновациите?
Има ли решение на този проблем?
Медицинското училище „Perelman“ към университета в Пенсилвания получи нова финансова инжекция, с която да намери решение за разминаването между теория и практика, за да се подобри грижата за пациенти с ракови болести. Националният институт по онкологични заболявания, част от Националния здравен институт, осигурява специално финансиране за изследователски центрове, в размер на почти 5 милиона долара за период от 5 години. Така центърът в Пенсилвания „Penn Medicine“ се превръща в един от седемте в САЩ, които ще имат възможността да разгърнат капацитета си и да задълбочат работата си в посока по-добър живот за раковоболните. „Penn Medicine“ е световно признат академичен център за медицинско образование и проучвания. Екипът му се състои от над 40 000 души.
Каква е идеята на програмата?
Изследователската програма се фокусира върху намирането на пресечна точка между научните анализи за това как да се приложи даден метод и поведенческата икономика. В нея ще се обединят усилията на клинични специалисти и организации, с цел да променят възгледите и отношението си така, че да приложат на практика в своята работа научните подходи, разработени от изследователските центрове. Накратко, целта на програмата е да се запълни пукнатината между напредъка в науката и онова, което се прилага в реалния живот. Наука и практика да вървят ръка за ръка. В самото начало проектите ще включват по-леки и лесноосъществими мерки като например включването на пациенти с онкологични заболявания в програми за отказване от тютюнопушене, предлагане и предписване на по-евтини, но също толкова ефикасни, лекарства за ракови заболявания, както и проучване ефекта от пандемията с COVID-19 върху лечението на пациентите.
Неизменно от началото до края на програмата на първо място ще бъде въпросът за равните възможности за лечение и грижа за всички онкоболни.
Ринад Бейдас, доктор по философия, доцент по психиатрия и директор на Центъра за прилагане на научните подходи „Penn Implementation Science Center“ е категорична, че са поели твърд ангажимент да осигурят най-добрите възможни грижи за пациентите, страдащи от рак, като финансовата инжекция ги приближава още повече до крайната цел.
Другите двама експерти, които ще участват в програмата са Джъстин Бекелман, доктор по медицина и професор по лъчева терапия при раковоболни пациенти, и Робърт Шнол, професор по психиатрия.
Бекелман смята, че благодарение на изследователската програма „Penn Medicine“ ще се възползва от знанията и опита на топ експерти от областта на поведенческата икономика, прилагането на научните подходи в практиката и иновациите в грижата за раковоболни пациенти. Подобен екип от световни специалисти би могъл да разреши някои от най-сложните и наболели проблеми, свързани с осигуряването на адекватна грижа за тях.
Екипът ще стартира пилотни проекти и ще създаде клинична среда, копие на реалната, в която да прилага иновативни технологии, и всичко това с подкрепата на заинтересовани страни (стейкхолдери), водени от общата цел – по-добър живот за пациенти с рак. Бейдас, заедно с Алисън Батънхайм ще ръководи екипа. Проекти, които изискват клинична практика, ще бъдат осъществявани в 10 подбрани здравни центъра – някои за изследвания, а други за лечение и консултиране на пациенти. Мрежата от центрове, където ще се реализират проектите, ще бъде ръководена от Бекелман и Лорънс Шулман, доктор по медицина.
Експертите ще си сътрудничат с другите центрове, получили финансиране, за да могат да обхванат по-голяма част от пациентите в страната.
Шнол споделя своето вълнение и нетърпение да видят резултатите от това сътрудничество с други топ експерти по въпросите на онкологичните заболявания.
С участието си в програмата „Penn Medicine“ се превръща в национален лидер в опитите да се скъси дистанцията между науката и поведенческата икономика и получава невероятната възможност да осигури по-достоен и пълноценен живот на хората, страдащи от рак.
www.newswise.com
Снимка на andreas160578 от Pixabay
Продукти свързани с НОВИНАТА
НАШИНГТОН - МИХАИЛ ВЕШИМ - СИЕЛА
РОНАЛД РЕЙГЪН. В ИМЕТО НА СВОБОДАТА - ДЖЕЙКЪБ УАЙСБЪРГ - СИЕЛА
КАК УМИРАТ ДЕМОКРАЦИИТЕ - СТИВЪН ЛЕВИЦКИ И ДАНИЕЛ ЗИБЛАТ - СИЕЛА
СТРАХ. ДОНАЛД ТРЪМП В БЕЛИЯ ДОМ - БОБ УДУЪРД - СИЕЛА
БЕЗУМИЕ И СЛАВА - ТИМ УАЙНЪР - СИЕЛА
ВИТАЛНИ ГЪБИ капсули * 60 ЕСПАРА
НОВИНАТА е свързана към
- Извара и ленено масло – рецептата на д-р Будвиг срещу рака
- Биопсия на гърда
- Известната в целия свят рецепта с лимон и сода против рак и още практически съвети
- Д-р Нина Хаясетдинова
- Законът за абортите в САЩ от 1850 г. до днес
- CA 125 туморен маркер
- Алтернативни и допълващи терапии при рак
- CA 19-9 туморен маркер
- Проф. д-р Александър Юлиянов, д.м., FACS
- Биопсия на лимфни възли
Коментари към Penn Medicine стартира програма за интегриране на новаторски подходи за онкологична терапия