Кои са най-честите причини за развод
Много двойки се вричат във вечна любов, "докато смъртта ги раздели", но най-често се оказва, че всъщност ги разделят адвокатите в съда. Има много причини, които водят до развод. Експертите смятат, че не сексуалната изневяра, а именно комуникационните проблеми разделят съпрузите. Комуникацията е най-важна за всеки брак и стабилна връзка. Ето кои са останалите причини за разпадането на семейните съюзи:
Грешни очаквания
Голяма част от хората си мислят, че когато се чувстват нещастни, е необходимо да променят партньора си, за да може той да направи всичко необходимо да се почувстват отново щастливи. Най-често това се случва под формата на обвинения, оплаквания, заплахи, заядливост и непрестанни критики. Настъпва истинско бедствие, когато единият от партньорите се опитва да накара другия да прави неща, които не иска. Недоволството от дадена ситуация е грижа само на този, който не се чувства удовлетворен от нея.
Грешни подбуди
Сключването на брак по сметка е може би най-бързият път към развода. Друга причина за подобен изход е, когато единият от партньорите или и двамата са решили, че е просто задължително да се оженят. В наши дни много двойки сключват брак заради настъпила бременност. Най-сигурният знак, че нещата не са наред е, когато човек изпитва колебание дали наистина иска да сключи брак с половинката си. До сватба трябва да се стига само, ако и двамата го искат и са сигурни в своя избор.
Мъжът и жената се превръщат повече в родители, отколкото в съпрузи
Мъжът и жената много често съсредоточават вниманието си единствено върху детето, когато то се появи в семейството. Това е напълно нормално, защото е присъщо за отговорните родители. Малко по малко обаче те започват да губят интимността и връзката помежду си, което в даден момент ги кара да забравят защо са се влюбили един в друг.
Неспособност за разрешаване на конфликти
Разногласията в семейството са нещо съвсем нормално и няма как да бъдат избегнати. Съпрузите обаче трябва да намерят начин да разрешават цивилизовано проблемите, които възникват между тях. Най-правилно е това да става чрез изслушване и взаимно уважение. Ако това липсва, то единият от партньорите натрупва в себе си гняв, разочарование, негативни чувства и агресия, които неминуемо ескалират по възможно най-лошия начин.
Липса на индивидуалност
Когато единият от съпрузите не може да изрази своите мисли, чувства, желания и себе си като цяло, той губи своята индивидуалност и се превръща в "сянка" на половинката си, а това често е причина за развод. Всеки от партньорите трябва да има позиция по различните въпроси, да има свои хобита и интереси, приятели, с които да прекарва свободното си време, защото това е здравословно за пълноценния брак.
Липса на интимност между партньорите
Интимността започва да се губи, когато съпрузите не намират време за себе си като двойка. Ежедневните задачи, домашните задължения и много други фактори оказват негативно влияние върху секса. Той все по-рядко е неочакван, романтичен и страстен, а оправданията за липсващата интимност се увеличават.
Липса на общи интереси
Това, че "противоположностите се привличат" е най-неуспешната формула, когато става въпрос за дълготрайна връзка или семеен живот. Съпрузите трябва да харесват едни и същи неща, за да споделят своето време пълноценно. Различните интереси раздалечават партньорите, а това често води до развод. Когато първоначалните любовни трепети си отидат, остават само общите интереси, занимания и теми за разговори, които сближават мъжа и жената.
Финансови затруднения
Липсата на пари неминуемо оказва влияние върху семейните отношения, но още по-големи проблеми създава несъвместимостта в отношението на съпрузите към финансите. Ако единият харчи безразборно, а другият спестява за нуждите на семейството, то конфликтът е налице. Изходът от подобна ситуация най-често се оказва разводът.
Различни приоритети
Различията в приоритетите на съпрузите са достатъчна причина за разпадането на един брак. Ако за единият партньор най-важна е работата, а другият в същото време иска да има дете, то това определено е голям проблем. Компромисите в никакъв случай не са решение, а по-скоро отлагане на конфликта.
- Стокхолмски синдром в семейството – защо жената изпитва симпатия към своя насилник
- Тийнейджърките са склонни да започнат рискови диети, ако в семейството има проблем
- Много от двойките с колебания преди брака се развеждат или съжаляват за решението си
- Семейните проблеми увеличават риска от сърдечни заболявания и затлъстяване
Продукти свързани със СТАТИЯТА
ГНЕЗДОТО - СИНТИЯ Д'АПРИ СУИНИ - ХЕРМЕС
НАРЪЧНИК НА МЛАДАТА ДАМА ЗА ЛОВ НА БОГАТ СЪПРУГ - СОФИ ЪРУИН - СИЕЛА
МОМИЧЕТО КОЕТО БЯХ - ДЖОРДЖО МОЙС - ХЕРМЕС
ВИНАГИ - САРА ДЖИО - ХЕРМЕС
ДНЕВНИЦИТЕ НА АЯ - ЯНА СТАНКОВА - ХЕРМЕС
НОЩ - КАМЕЛИЯ КУЧЕР - ХЕРМЕС
СТАТИЯТА е свързана към
- Интимни тайни за мъжа и жената
- Склонен ли сте към изневяра - психологически тест за мъже и жени
- 10 вдъхновяващи цитата за смисъла на семейството
- Начини и причини за прекратяване на осиновяването (разсиновяване)
- Какво представлява феноменът ghosting във взаимоотношенията
- Порното при семейните мъже и конфликтите с партньора
- За несподелената любов: Как да я разпознаем и да продължим напред
- Чувството за собственост в любовта
- Ушите като причина за световъртеж
- Притча за любовта и нейната сила
- Как да излекуваме болката от раздялата и да продължим напред
Коментари към Кои са най-честите причини за развод