Парфюми и ароматизатори стават причина за алергии и намалено либидо
Около една трета от хората се сблъскват с тези проблеми. Основният оплакване е контактна алергия към миризми (екзема, дерматит, предизвикани от контакт с ароматно вещество). Молекулите в тези продукти предизвикват имунна реакция под формата на сърбеж и напукване на кожата.
Д-р Сюзан Барон констатира: Сега показателите на такива алергични реакции се увеличават. Затова по-рано тази година в Ню Хемпшир влезе в сила забрана върху употребата на парфюми по време на работа.
Реакцията на парфюмите могат да носят кумулативен ефект, който не се проявява веднага. Особено изложени на риск са тези, които са с вече изявена екзема. Ето защо, шампоани, душ-гелове с аромати за тях са неприемливи. Най-трудното нещо е да се идентифицират съединенията в ароматизаторите, които водят до нежелани реакции. Често зад алергенните продукти се крият продукти от дървото Myroxyolon balsamum.
Според д-р Винсент Мартин, миризмите активират нервните клетки в носа, включвайки системата, свързана с главоболие. На свой ред, освежителите за въздух често предизвикват астматични пристъпи.
Парфюмите могат да стоят и зад гинекологичните заболявания, защото те променят киселинността на влагалището. Това заплашва с размножаване на бактерии и увеличава риска от контактна алергия. Синтетичният мускус, от своя страна, може да намесва в хормоналния фон. Той стимулира рецепторите на естрогена.
Коментари към Парфюми и ароматизатори стават причина за алергии и намалено либидо
Стефан
Как да лекувам алергия от парфюми омекотител ароматизатор
Лечението се назначава от лекар специалист. Необходимо е да се консултирате с лекар за оценка на състоянието, изследвания и подходяща терапия.
Как да лекувам алергия от парфюми омекотител ароматизатор