Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Научни публикации Тендинит

Тендинит

от 17 юни 2011г.
Тендинит - изображение
  • Инфо
  • Коментари
Инфо
Инфо
Коментари

Тендинитът представлява възпаление на сухожилията. Състоянието се усеща като болка и силна чувствителност около ставата, в близост до засегнатото място. Заболяването може да се появи навсякъде в тялото, но обикновено се проявява в раменете, лактите, китките и петите. Ако състоянието е по-тежко, се получава разкъсване на сухожилието и може да се стигне до хирургична намеса.

Причини и симптоми

Тендинитът може да бъде предизвикан от травма, неправилната стойка на работното място или у дома, настиване (например вследствие на излагане на климатик), липса или недостатъчно загряване преди тренировка за спортистите. Възможно е причините да се крият и в проблеми с механиката на тялото като разлика в дължината на краката или артрит, които предизвикват увреди в меките тъкани. Сред ревматологичните заболявания, които могат да предизвикат и тендинит са ревматоиден артрит, болест на Бехтерев, псориатичен артрит, подагра. Наблюдава се появата му и при болести на щитовидната жлеза, или необичайни реакции на лекарства. Понякога тендинитът се появява в следствие на инфекция.

Всеки може да получи заболяването, но се среща най-често над 40-годишна възраст. Тогава сухожилията са по-малко еластични и по-лесно се разкъсват.

Тендинитът може да се появи в почти всяка област на тялото, където сухожилието се залавя за мускула. Най-честите проявления са в основата на палеца, лакътя, рамото, бедрото, коляното, ахилеса.

Сред симптомите на заболяването са болка в сухожилието и около него. Тя може да се появи внезапно или да се засилва с времето.

Лечение

В началото трябва да се избягват дейности, които биха могли да задълбочат проблема. Нужно е да се даде почивка на засегнатото място. Добре е върху него да се постави лед. Приемат се нестероидни противовъзпалителни средства. Ако състоянието е по-тежко се прилагат кортикостероиди, физиотерапия и в краен случай, операция.

За да се избегне проблема е нужно да има движение и постепенно натоварване. При усещане за болка, спрете движението и опитайте отново по-късно. В никакъв случай не се претоварвайте, препоръчват специалистите.

3.5/5 6 оценки

Коментари към Тендинит

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Тендинит
    www.framar.bg 
    на 05 July 2026 в 07:34
    Коментирайте "Тендинит"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Успех: Роди се здраво бебе от родители с рядка генна мутацияУспех: Роди се здраво бебе от родители с рядка генна мутация

Успех: Роди се здраво бебе от родители с рядка генна мутация

от 03 юли 2026г.Прочети повече
Един човек седмично в Англия умира от недиагностицирана туберкулозаЕдин човек седмично в Англия умира от недиагностицирана туберкулоза

Един човек седмично в Англия умира от недиагностицирана туберкулоза

от 03 юли 2026г.Прочети повече
Глобален преглед: иРНК ваксините са безопасни и ефективниГлобален преглед: иРНК ваксините са безопасни и ефективни

Глобален преглед: иРНК ваксините са безопасни и ефективни

от 02 юли 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Спечели ли ви новата Coca?Cola Zero Zero?

преди 2 дни, 17 часа и 54 мин.

Може ли да се спортува преди кръвни изследвания?

преди 11 дни, 17 часа и 19 мин.
Всички

АНКЕТА

Позволявате ли на децата ви да използват социални мрежи

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

КЛЕЕВА ТИНКТУРА 30 % 15 мл ХИГИТЕСТ

ГЕРОВИТ капсули 50 мг / 50 мг / 0.25 * 30

ТАДИЛЕКС таблетки 5 мг * 28 НОБЕЛ

РУНАПЛАКС таблетки 20 мг * 28

ПРОБИОНАТ капсули * 10 ВИТАГОЛД

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ИНОГИНОЛ таблетки * 20 ЕКОФАРМ

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2026г. в 15:32:19

ВАГИЗАН овлажняващ крем + апликатор 25 г

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2026г. в 15:18:21

ИНОГИНОЛ таблетки * 20 ЕКОФАРМ

Коментар на: Стела Петрова от 03 юли 2026г. в 15:00:13

ВАГИЗАН овлажняващ крем + апликатор 25 г

Коментар на: Мария Митева от 03 юли 2026г. в 14:55:15

ГРАНДАКСИН таблетки 50 мг * 20 ЕГИС

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2026г. в 13:10:57
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival