В България се увеличава броят на донорите
От изключително ниско ниво на донорство през последните години вече се наблюдава значително увеличение на българите, които даряват.
Това съобщи директорът на Агенцията по трансплантации д-р Марияна Симеонова.
Данните на Изпълнителната агенция по трансплантации показват, че през 2014 г. в България са били извършени общо 79, като най-многобройни са бъбречните - 56, следвани от чернодробните, които са 18, и сърдечните, които са 4.
От началото на 2015 г. до момента в страната са направени нови 36 трансплантации.
Още по темата:
Продукти свързани с НОВИНАТА
МАЙКАТА НА ДЪЩЕРЯ Й - ДАНИЕЛА ПЕТРОВА - СИЕЛА
ДОНОРЪТ - КЛЕЪР МАКИНТОШ - СИЕЛА
НОВИНАТА е свързана към
- Лечение на бъбречна недостатъчност
- Иванка Динева е новият стар директор на ИА „Медицински надзор“
- Трансплантациите в България през 2026 г.
- Обменно кръвопреливане при хемолитична болест на новороденото
- Хирургично лечение
- Циклоспорин
- Лечение при бъбречна поликистоза (поликистоза на бъбреците)
- Имуносупресивни лекарства
- Преливане на кръв
- Ксенотрансплантация
Коментари към В България се увеличава броят на донорите