Анексът към НРД - 2018 влезе в сила
Анексът към Националния рамков договор беше публикуван в Държавен вестник и вече е в сила.
Договорът за 2018 г. беше подписан в края на миналата година. От съсловната организация, НЗОК и от здравното министерство отбелязаха още тогава, че средствата в сектора са повече в сравнение с предишните години, както и факта, че е завишен обемът на медицинските услуги.
По отношение на болничната помощ беше договорено да се изплащат пари за дейност над лимита, когато до 30 септември останат неусвоени средства.
Редактор: Гергана Караилиева
Източник: blsbg.com
Снимка: fr.condolegal.com
Продукти свързани с НОВИНАТА
РАМКОВИЯТ ДОГОВОР - НОРА МОСКОВА - СИЕЛА
ДОГОВОР ЗА ДАРЕНИЕ - АННА СТАНЕВА - СИЕЛА
РАЗВАЛЯНЕ НА ДОГОВОРИТЕ ПОРАДИ НЕИЗПЪЛНЕНИЕ - ХРИСТИНА ТАНЧЕВА - СИЕЛА
НОВИНАТА е свързана към
- д-р Иван Янчев Маджаров
- Здравната каса вече няма право да сключва договори с болници
- От БЛС подкрепят исканията на лекари за реформа в ТЕЛК
- Болници прекратяват партньорството си с частни лечебни заведения
- БЛС иска отпадане на болничните лимити
- Оставката на проф. Петко Салчев и край на преговорите с НЗОК поискаха от Лекарския съюз
- Българският лекарски съюз иска 3 милиарда за здраве
- Над 500 български лекари са заминали зад граница само за 2015 година
- БЛС иска повишение на здравните вноски с 1%
- БЛС: Само нашият регистър гарантира, че онлайн консултациите се извършват от лекари
Коментари към Анексът към НРД - 2018 влезе в сила