Бил Гейтс дарява 500 милиона долара за борбата срещу различни епидемии

Бил Гейтс ще дари 500 милиона щатски долара за борбата срещу различни епидемии в развиващите се страни, на първо място срещу маларията.
Бившият президент на "Майкрософт" съобщи новината на годишната среща на Американското дружество по тропическа медицина и хигиена в Ню Орлиънс, щата Луизиана.
"Семейната фондация "Гейтс" ще похарчи повече от 500 милиона долара през 2014 г., за да се намалят тежките последици от маларията, пневмонията, диариите и серия от паразитни инфекции, главни причини за смъртността и превръщането на хора в инвалиди в развиващите се страни", каза Гейтс.
Той посочи, че фондацията увеличава с 30 процента годишното финансиране за борба с маларията и подчерта необходимостта от по-големи усилия за справяне с устойчиви на медикаменти заболявания като нея и тропическата треска.
-
Фондацията на семейство Гейтс ще инвестира 140 милиона долара в ново лекарство против СПИН
-
Бил Гейтс дарява $1 млрд. за животоспасяващи ваксини за деца
-
Бил Гейтс: Съвсем скоро излиза новата ми книга за пандемията и живота след нея
-
Бил Гейтс: Ако няма нови щамове на COVID-19, нивата на заразяване и смъртност ще спаднат значително до лятото на 2022 г.
Продукти свързани с НОВИНАТА
НОВИНАТА е свързана към
- Хинин
- Дребно обичниче, Демир бозан
- Див пелин
- Изкуствен интелект открива, че лекарство против малария може да бъде използвано за лечение на остеопороза
- Люляк, Обикновен люляк
- Ще дарите ли органи след смъртта, за да живее някой друг?
- Кестен-обикновен, Сладък кестен, Ядлив кестен
- Прозрачна ли е благотворителността в България?
- Лекарство срещу малария, към което е добавен стероид CL-43, подобрява с 20% лечението на рака на ректума
- Поява на лекарството "Дараприм" на компания "Burroughs Wellcome Co."
Коментари към Бил Гейтс дарява 500 милиона долара за борбата срещу различни епидемии