Засилено полицейско присъствие на КПП и на пътя до 3 май

От МВР предприемат строги мерки за сигурност за предстоящите почивни дни. Полицейски екипи ще следят спазването на наложените ограничения за влизане и излизане от градовете. В София ограниченията са по-строги и единствените, които могат да преминават КПП са хората, които работят.
Над 55 000 декларации са проверени. От тях в 3400 е открито несъответствие. Началникът на Охранителна полиция комисар Веселин Младенов съобщи, че са образувани 1300 досъдебни производства, от които 200 са за неверни данни. Над 19 200 акта са съставени, от които по-голямата част -14 628 - са на хора, които са без маски.
Създадена е организация в цялата страна и полицейски екипи ще регулират движението като особено внимание ще се обръща на водачите с рисково поведение. Полицаите ще следят стриктно за употребата на алкохол и наркотици. В последните дни органите на реда отчитат активизиране на мотористите, затова и до 13 май контролът върху тях се усилва. Ще бъдат проверявани както свидетелствата им за категория, така и видимостта на регистрационния номер и дали са с каски те и спътниците им.
От Пътна полиция констатират, че в последните дни масово не се спазва Законът за движение по пътищата.
За пореден път от МВР призоваха хората да ограничат пътуванията си и да спазват мерките, наложени от здравното министерство.
gov.bg
-
Кирил Петков: От януари 2022 г. всеки пенсионер, който се ваксинира срещу COVID-19, ще получи добавка от 75 лв.
-
Истини и митове за здравеопазването в Куба
-
Nimbus – „облачният“ вирус, който отново разбуни духовете
-
Българската болнична асоциация с изявление към обществеността по повод коронавируса COVID -19
Продукти свързани с НОВИНАТА
СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 1 / 55 W
Безплатна доставка за България!СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 4 / 55 W
Безплатна доставка за България!ДИХАТЕЛНИ УПРАЖНЕНИЯ ПРИ COVID-19 - Д-Р АННА ШУМЕЙКО, НАТАЛИЯ БОРИСОВА - СИЕЛА
КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС / COVID-19, ГРИП ТИП A И ГРИП ТИП B (КОЛОИДНО ЗЛАТО) * 1 ADVENT LIFE
КОМБИНИРАН АНТИГЕНЕН ТЕСТ 6 В 1 * 1 ADVENT LIFE
БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС/COVID-19 Ag (ТАМПОН) * 1 PROGNOSIS BIOTECH
НОВИНАТА е свързана към
- Кирил Петков: От януари 2022 г. всеки пенсионер, който се ваксинира срещу COVID-19, ще получи добавка от 75 лв.
- Армия в бяло - Крадец на препитание - д-р Чавдар Попов, САЩ
- Истини и митове за здравеопазването в Куба
- Nimbus – „облачният“ вирус, който отново разбуни духовете
- Съдът: МЗ е длъжно да предостави на АКФ договорите за доставката от Китай на маски и респиратори
- В Русия регистрираха „МИР-19“ - лекарство срещу COVID-19, разработено от Института по имунология
- Предпазва ли витамин D от COVID-19
- Четири фактора, които увеличават риска от заразяване с коронавирус при ваксинирани хора
- Окончателно: В България са регистрирани първите 4 случая на коронавирус
- 95 нови случая на COVID-19 след направени 3155 теста в първия ден на седмицата 20 юли 2020-а
Коментари към Засилено полицейско присъствие на КПП и на пътя до 3 май