Здравният министър Николай Петров проведе двустранна среща с министъра на здравеопазването и социалните дела на Швеция
На 15 юни, ден преди предстоящия Съвет на министрите на здравеопазването, който се провежда днес, 16 юни, в Люксембург, министър Николай Петров проведе двустранна среща с министъра на здравеопазването и социалните дела на Швеция г-жа Аника Щрандхал.
В рамките на срещата Швеция представи кандидатурата си за седалище на Европейската агенция по лекарствата. Министър Щрандхал изтъкна предимствата на Стокхолм от гледна точка на инфраструктура, логистика, научни изследвания.
Министър Петров на свой ред посочи, че България обмисля подготовката на собствена кандидатура за седалище на Агенцията.
Двете страни обмениха информация и относно позициите си по теми, свързани с предстоящия Съвет на министрите, приоритетите на Българското председателство на Съвета на ЕС, оценката на здравните технологии.
Източник: Министерство на здравеопазването
Снимка: topnovini.bg
Продукти свързани с НОВИНАТА
ЗДРАВНАТА СИСТЕМА В БЪЛГАРИЯ - МАРИЯ РАДЕВА
МЕДИЦИНСКО ПРАВО И ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ брой 2/2025 г. - СИЕЛА
НОВИНАТА е свързана към
- Катя Ивкова е новият министър на здравеопазването
- Здравният министър Илко Семерджиев е обвинен в престъпление
- Кадрови дефицит парализира болниците на гръцките острови
- Д-р Здравко Златев: Най-големият проблем на здравеопазването в България е липсата на специалисти
- Министър Ивкова: Здравеопазването работи въпреки тежкото наследство в системата
- Кремена Кунева: На хората им писна да теглят кредити, за да лекуват децата си
- Ще има ли смелост „Прогресивна България“ да извърши реформа в здравеопазването
- Истини и митове за здравеопазването в Куба
- Проф. д-р Красимир Иванов: Парите за лечение в чужбина трябва да се инвестират в български болници
- Здравната каса вече няма право да сключва договори с болници
Коментари към Здравният министър Николай Петров проведе двустранна среща с министъра на здравеопазването и социалните дела на Швеция