Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини От МЗ признаха: Има болници, отчели като жертва на COVID-19 пациенти, починали от друго

От МЗ признаха: Има болници, отчели като жертва на COVID-19 пациенти, починали от друго

от 05 юни 2020г.
Автор: Гергана Караилиева
От МЗ признаха: Има болници, отчели като жертва на COVID-19 пациенти, починали от друго - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

В първия ден, в който нямаше брифинг на НОЩ, а за информация се разчиташе на Националната информационна система за COVID-19, настъпи хаос. Хаос, който заместник-здравният министър Жени Начева определи като разминаване и резултат от стреса, напрежението, а и от факта, че данните се подават от 77 болници и 144 лаборатории.

Ако трябваше да се доверим на данните, то излезе, че за последното денонощие са починали десет души. Оказа се, че няма нито един, загубил битката с инфекцията, а става дума за хора, починали още през април. На пресконференция в МЗ обясниха, че някои болници не са докладвали за всички смъртни случаи.

Проф. Кантарджиев разясни, че едни от най-натоварените здравни заведения не са съобщавали по един или два случая, тъй като хората са били с множество придружаващи заболявания и са приемали, че не COVD-19 е причина са леталния изход. След лабораторните резултати ситуацията се е променяла и това е причина за разликата. Проф. Кантарджиев заяви, че нито от щаба, нито от останалите институции имат интерес да лъжат за броя на изследванията и за починалите.

Няма манипулация, просто на преден план излизат пропуските.

От здравното министерство признаха още, че има болници, които са отчели като жертва на COVID-19 пациенти, които са починали от друго.

По време на пресконференцията няколко пъти беше подчертано, че проблемът се дължи на човешки грешки и то най-вече при пренасянето на информацията от хартия на електронен носител. Повторена беше и до болка познатата фраза, че който не работи, той не греши.

Въпросът е какви са грешките. А поне от случилото се днес за пореден път е видно, че те не са просто объркване заради стреса, а са системни. Свързани с начините по които системата функционира и се управлява. И затова не е чудно, че хората вярват в конспиративните теории. Те спокойно тръгват от признание като днешното, че има хора, починали от определено заболяване, но записани като жертва на коронавируса.

По време на пресконференцията, която също изглеждаше твърде хаотична, стана ясно, че здравното ведомство ще обобщава данните до полунощ и ще ги публикува в 8 часа всяка сутрин.

За да няма объркване, разминаване и да не помисли някой, че управляващите лъжат.

Източник:

bnt.bg, mh.government.bg

Още по темата:
  • Полски учени откриват ген, причина за по-тежкото протичане на COVID-19 Полски учени откриват ген, причина за по-тежкото протичане на COVID-19
  • FDA предупреждава за негативни ефекти след приема на ивермектин при лечение на COVID-19 FDA предупреждава за негативни ефекти след приема на ивермектин при лечение на COVID-19
  • Nimbus – „облачният“ вирус, който отново разбуни духовете Nimbus – „облачният“ вирус, който отново разбуни духовете
  • Работна група от специалисти ще анализира смъртността от COVID-19 Работна група от специалисти ще анализира смъртността от COVID-19
5.0/5 2 оценки

Продукти свързани с НОВИНАТА

СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 1 / 55 W
490.00лв. / 250.53 €

СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 1 / 55 W

Безплатна доставка за България!
СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 4 / 55 W
1090.00лв. / 557.31 €

СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 4 / 55 W

Безплатна доставка за България!
ДИХАТЕЛНИ УПРАЖНЕНИЯ ПРИ COVID-19 - Д-Р АННА ШУМЕЙКО, НАТАЛИЯ БОРИСОВА - СИЕЛА
15.00лв. / 7.67 €

ДИХАТЕЛНИ УПРАЖНЕНИЯ ПРИ COVID-19 - Д-Р АННА ШУМЕЙКО, НАТАЛИЯ БОРИСОВА - СИЕЛА

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС / COVID-19, ГРИП ТИП A И ГРИП ТИП B (КОЛОИДНО ЗЛАТО) * 1 ADVENT LIFE
13.00лв. / 6.65 €

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС / COVID-19, ГРИП ТИП A И ГРИП ТИП B (КОЛОИДНО ЗЛАТО) * 1 ADVENT LIFE

КОМБИНИРАН АНТИГЕНЕН ТЕСТ 6 В 1 * 1 ADVENT LIFE
17.00лв. / 8.69 €

КОМБИНИРАН АНТИГЕНЕН ТЕСТ 6 В 1 * 1 ADVENT LIFE

БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС/COVID-19 Ag (ТАМПОН) * 1 PROGNOSIS BIOTECH
10.50лв. / 5.37 €

БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС/COVID-19 Ag (ТАМПОН) * 1 PROGNOSIS BIOTECH

Коментари към От МЗ признаха: Има болници, отчели като жертва на COVID-19 пациенти, починали от друго

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте От МЗ признаха: Има болници, отчели като жертва на COVID-19 пациенти, починали от друго
    www.framar.bg 
    на 02 November 2025 в 12:27
    Коментирайте "От МЗ признаха: Има болници, отчели като жертва на COVID-19 пациенти, починали от друго"

НОВИНАТА е свързана към

  • Полски учени откриват ген, причина за по-тежкото протичане на COVID-19
  • Д-р Станимир Хасърджиев: Колко COVID кризи са нужни, за да ни покажат, че в здравеопазването така не може!
  • FDA предупреждава за негативни ефекти след приема на ивермектин при лечение на COVID-19
  • Съдът: МЗ е длъжно да предостави на АКФ договорите за доставката от Китай на маски и респиратори
  • В Русия регистрираха „МИР-19“ - лекарство срещу COVID-19, разработено от Института по имунология
  • Предпазва ли витамин D от COVID-19
  • Четири фактора, които увеличават риска от заразяване с коронавирус при ваксинирани хора
  • Окончателно: В България са регистрирани първите 4 случая на коронавирус
  • 95 нови случая на COVID-19 след направени 3155 теста в първия ден на седмицата 20 юли 2020-а
  • Миокардитът в резултат на COVID-19 не е толкова често срещано явление
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Синдром на ФанкониСиндром на Фанкони

Синдром на Фанкони

от 31 окт 2025г.Прочети повече
Защо хълцаме и как да спремЗащо хълцаме и как да спрем

Защо хълцаме и как да спрем

от 31 окт 2025г.Прочети повече
Окципитална невралгияОкципитална невралгия

Окципитална невралгия

от 31 окт 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Биомаркерите са ключът към правилното лечение на рака на белия дроб

преди 2 дни, 1 час и 24 мин.

Гадене и лека болка сред преглед при гинеколог

преди 11 дни, 21 часа и 37 мин.
Всички

АНКЕТА

Пушите ли?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

СПРЕЙ ЗА ГЪРЛО 50 мл БУРОВ

ФАРЕНЗИМ С ВКУС НА ЯГОДА БЕЗ ЗАХАР таблетки за смучене * 20

ОСТРОВИТ ИНОЗИТОЛ ПРАХ 200 г

СУОНСЪН ВИТАМИН D3 капсули 1000 IU * 60

ЯБЪЛКОВ ПЕКТИН таблетки 500 мг * 60 ABX

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

АТАРАКС таблетки 25 мг * 25 UCB FARCHIM

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 31 окт 2025г. в 16:54:21

ХЕКЛА ЛАВА D30 пилули 10 г

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 31 окт 2025г. в 16:53:09

АТАРАКС таблетки 25 мг * 25 UCB FARCHIM

Коментар на: Гери от 31 окт 2025г. в 16:45:46

ХЕКЛА ЛАВА D30 пилули 10 г

Коментар на: Надежда от 31 окт 2025г. в 16:40:54

РЕПАРИЛ Н гел 40 г

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 31 окт 2025г. в 16:10:28
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival