Пациент със съмнения за ебола е приет в болница в Ню Йорк
Пациент със съмнение за ебола е приет в болница в Ню Йорк.
Не се съобщава за пола на заразения. Към момента е известно само, че той се е завърнал скоро от Гвинея.
Пациентът е имал симптоми, които наподобяват тези при смъртоносния вирус.
В същото време Световната здравна организация съобщи, че значително намаляват случаите на заразени с ебола.
"В седмицата, приключила на 2 август, бе съобщено за 2 случая на заболяването - един от тях - в Гвинея, а другият - в Сиера Леоне", се казва в доклада на СЗО.
НОВИНАТА е свързана към
- Преболедувалите ебола могат да се сблъскат с трайни неврологични и психични проблеми
- Вирусът ебола - история на откриването му и на неговата еволюция
- Вирусът Ебола: мистериозен и опасен
- Британски учени разработват спешно ваксина срещу ебола
- Клинична патология на ебола
- Забраняват на жителите на Сиера Леоне да напускат домовете си
- В САЩ започват първите пълноценни изпитания на ваксината срещу вируса ебола
- Канадска ваксина е почти 100 процента ефикасна срещу Ебола
- СЗО обяви извънредна ситуация заради огнището на ебола в Африка
- При завръщане от африканска държава, засегната от ебола, уведомете личния си лекар
Коментари към Пациент със съмнения за ебола е приет в болница в Ню Йорк