Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Станишев поиска съдействие за електронното здравеопазване у нас

Станишев поиска съдействие за електронното здравеопазване у нас

от 24 окт 2014г., обновено на 19 апр 2019г.
Станишев поиска съдействие за електронното здравеопазване у нас - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

Лидерът на ПЕС Сергей Станишев поиска подкрепата на комисаря по здравеопазване и безопасност на храните Витенис Андриукатис за въвеждане на електронното здравеопазване в България.
Това се случи по време на пленарната сесия в Страсбург.
Според Станишев скорошно въвеждане на системата би спомогнало за прозрачността при здравните разходи.

Той посочи, че бившият министър Таня Андреева е разработила проект за електронно здравеопазване по естонски образец, но той в момента е прекратен и не се развива.
Електронното здравеопазване набира скорост в световен мащаб, като е с най-висок приоритет в ЕС, където е разработен план за създаване и дейност на "Европейско пространство за електронно здравеопазване".
Трудностите пред това се крият в разработката на уеднаквени стандарти на системите, както и на езиковите и законовите различия.
Липсата на централизирани онлайн системи води и до липса на актуална и навреме получена информация между лекарите и отделните медицински заведения, което води до проблеми в диагностицирането и забавяне на лечението.

Бившият премиер похвали Андриукатис, който в качеството си на здравен министър в Литва е направил много за изравнения достъп до здравеопазване на хората.
Станишев изрази убеденост, че Андриукатис ще продължава да се труди за подобряване на солидарната здравна система и в Европа.

Екслидерът на БСП подчерта, че фармацевтичната индустрия ще бъде част от портфолиото на комисаря, което се случва по изрично настояване на Социалдемократическата група.

Още по темата:
  • Окончателно: Пълна забрана за продажбата на райски газ Окончателно: Пълна забрана за продажбата на райски газ
  • От 1 октомври 2023 г. започва издаването на електронна медицинска бележка От 1 октомври 2023 г. започва издаването на електронна медицинска бележка
  • Мобилното приложение „еЗдраве“ е допълнено с модулите „Кръводарявания“ и „Личен картон“ Мобилното приложение „еЗдраве“ е допълнено с модулите „Кръводарявания“ и „Личен картон“
  • Първият електронен търг за лекарства беше осъществен успешно на 30 януари 2020 г. Първият електронен търг за лекарства беше осъществен успешно на 30 януари 2020 г.
5.0/5 2 оценки

Коментари към Станишев поиска съдействие за електронното здравеопазване у нас

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Станишев поиска съдействие за електронното здравеопазване у нас
    www.framar.bg 
    на 16 June 2025 в 19:27
    Коментирайте "Станишев поиска съдействие за електронното здравеопазване у нас"

НОВИНАТА е свързана към

  • Окончателно: Пълна забрана за продажбата на райски газ
  • От 1 октомври 2023 г. започва издаването на електронна медицинска бележка
  • Мобилното приложение „еЗдраве“ е допълнено с модулите „Кръводарявания“ и „Личен картон“
  • Изписвали ли са ви електронна рецепта?
  • Първият електронен търг за лекарства беше осъществен успешно на 30 януари 2020 г.
  • Получаваме съобщения на телефона си за профилактичните прегледи
  • Доц. Стоян Михов и екипът му създадоха диктофон, който преобразува автоматично гласа на лекаря в текст
  • МС одобри допълнителни разходи от 2 000 000 лв. за е-здравеопазването
  • Електронното здравеопазване ще струва 55 милиона лева
  • Въвеждането на електронната рецепта като част от е-здравеопазването
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Как да си купуват лекарствата диабетици без здравни осигуровки и електронна рецепта?

преди 86 дни, 23 часа и 48 мин.

Проблем с храносмилателната система или нещо друго

преди 2551 дни, 7 часа и 12 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Прием в болница - какво заплаща НЗОК, какви документи са необходими и колко продължава болничният престой

преди 3 дни, 3 часа и 10 мин.

Психотест за оръжие в България: Какво представлява и формалност ли е?

преди 3 дни, 10 часа и 12 мин.

Фармацевтични дни на кариерата - 21 юни, 2025 година - НДК

преди 7 дни, 2 часа и 29 мин.

Бедечка фест - На зелено 3 - 20-22 юни, 2025 година

преди 8 дни, 1 час и 54 мин.
Всички

АНКЕТА

Готови ли сте у дома да полагате грижа за болен роднина?

Виж резултатите
Още интересни публикации
Изписвали ли са ви електронна рецепта? Изписвали ли са ви електронна рецепта?

Изписвали ли са ви електронна рецепта?

от 18 сеп 2023г. Прочети повече
Въвеждането на електронната рецепта като част от е-здравеопазването Въвеждането на електронната рецепта като част от е-здравеопазването

Въвеждането на електронната рецепта като част от е-здравеопазването

от 24 авг 2023г. Прочети повече
Информационната система за контрол на ТЕЛК започва работа на 15 октомври 2020 г. Информационната система за контрол на ТЕЛК започва работа на 15 октомври 2020 г.

Информационната система за контрол на ТЕЛК започва работа на 15 октомври 2020 г.

от 15 окт 2020г. Прочети повече

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ДЕТСКИ АПАРАТ ЗА КРЪВНО НАЛЯГАНЕ HS-20C

ПАРАКИТО РЕПЕЛЕНТНА ГРИВНА ПРОТИВ КОМАРИ ЗА ВЪЗРАСТНИ + РЕПЕЛЕНТНИ ТАБЛЕТКИ * 2

ВИТАМИКС ВИТА МЕЧЕТА желирани * 60 ФОРТЕКС

МИША MAGIC CUSHION COVER LASTING ФОН ДЬО ТЕН №25 15 г

ФИКСОДЕНТ КЪМПЛИЙТ СТРОНГ ХОЛД ФРЕШ 70 г

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ЦИПРАЛЕКС таблетки 10 мг * 28

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:07:17

ТАМИФЛУ капсули 75 мг * 10

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:06:38

НАЗОПАС капки за нос 0.25 мг / мл 10 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:05:34

БИЗОР таблетки 5 мг * 30 ЧАЙКАФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:03:48

РЕСПИВАКС таблетки 50 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:02:18
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival