Кои са "минусите" на естественото раждане
За всички жени "минусите" на естественото раждане са ясни – болезнено, непредсказуемо и продължително. Ето защо това е така и защо си заслужава да преминем през този процес:
Непредсказуемо започване на раждането
Истината е, че раждането може да започне по всяко време на денонощието. Това обикновено се случва в периода между две седмици преди и две седмици след термина.
Началото на раждането е комплексен процес, включващ хормонални отвори в мозъка на майката, на бебето и в плацентата. Бебето има важна роля при започването на раждането, тъй като именно то отделя в околоплодната течност определени вещества, с което сигнализира, че белите му дробове са узрели и че вече е готово да се появи на бял свят.
Само при естественото раждане можем напълно да бъдем сигурни, че бебето излиза от утробата на майката, когато е готово и когато всички негови органи и системи са узрели за това.
Дълга продължителност
Понякога естественото раждане продължава часове наред и това не е случайно. През цялото това време жената се подготвя и физически, и психически.
Контракциите на матката подготвят бебето за прехода към новата среда, масажират го и стимулират неговото дишане. Нужно е известно време докато главичката на бебето се нагласи по най-добрия начин в родовите пътища, както и да се разтегнат и отпуснат тъканите на майката, за да може вероятността от разкъсвания да се сведе до минимум. Връзките на таза, омекотени под въздействието на хормоните на бременността, му позволяват да се разшири, за да може бебето да премине. Костите на черепа на бебето притежават способността да се нагласят спрямо размерите на таза на майката.
Това са деликатни процеси, които правят естественото раждане възможно най-леко и без травми.
Болка
Естественото раждане често е придружено с голяма болка, но тя е различна от тази при нараняване, например. Тя е сигнал, че бебето идва, а не признак, че нещо не е наред.
Болката насочва жената как трябва да се движи по време на раждането, за да може процесът да се улесни максимално много. Когато майката може да се движи свободно, тя инстинктивно заема поза, която помага на бебето да се завърти в най-добрата позиция и по-лесно да се роди.
Болката при раждане е по-скоро психическо състояние, отколкото физическо. Тя води до отделяне на ендорфини, които представляват хормони с обезболяващо действие.
Родилките трябва да знаят, че колкото са по-отпуснати и колкото по-малко се страхуват, толкова по-малко болка ще изпитват. Жените, които раждат по естествен начин страдат много по-рядко от следродилна депресия и имат по-висока самооценка.
Продукти свързани със СТАТИЯТА
ЮРИДИЧЕСКИ ПОГЛЕД КЪМ ПРОЦЕСА НА ВАСИЛ ДЯКОН ЛЕВСКИ - МАРГАРИТА ЗЛАТАРЕВА - СИЕЛА
АЙХМАН В ЙЕРУСАЛИМ - ХАНА АРЕНД - СИЕЛА
БИОНИКЕ TRIDERM INTIMATE pH 3.5 ИНТИМЕН ГЕЛ ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА И НЕТОЛЕРАНТНА КОЖА 500 мл
ПАЛМЪРС СТЯГАЩ ЛОСИОН ЗА ТЯЛО СЛЕД РАЖДАНЕ С Q10+ 315 мл
СМИНДУХ капсули 610 мг * 100 NATURE'S GARDEN
МЕДТЕКСТИЛ КОЛАН ЗА БРЕМЕННИ 4505 РАЗМЕР S
СТАТИЯТА е свързана към
- Бременност и майчинство
- Калкулатор на пола на бебето
- Домашни средства срещу болка в рамото
- 15 упражнения при дискова херния и болки в кръста
- Билки и домашни средства за лечение на фарингит
- Бременност
- Защо възрастта на майката има значение за забременяването
- Болка в петата - причини и домашно лечение
- Кодеин
- Домашни средства и билки срещу болка в гърдите и гръдния кош
- Нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС)
Коментари към Кои са "минусите" на естественото раждане