Малките мръсни тайни на бутилираната вода
Но ВЕЧЕ МОЖЕМ да бъдем напълно сигурни за кристалната чистота на водата, която пием!
Човешкото тяло е съставено 70% от вода, като отделните телесни части съдържат различно количество от нея:
- главен мозък - 83%;
- кръвта - 90%;
- мускули - 75-80%;
- кости - от 22 до 28%.
Водата въздейства на всичко в нашето тяло - на храносмилането, телесната температура, кръвното налягане и на мозъчните функции. Затова без чиста вода е невъзможно човек да има добро здраве. Всъщност човек е това, което пие.
От къде вземаме чистата вода, от която се нуждае тялото ни?
В съвременните условия на живот не е нужно да ходим далеч, за да се снабдим с вода. Просто развиваме кранчето на чешмата.
Но дали тази вода е това, от което организма ни се нуждае? Дали тя не крие малки вредни изненади, за които никой от нас не предполага? Може би за това всеки от нас намира решението на проблема в бутилките с вода. Но това ли е вярното решение?
Те създават подходяща среда за живот на много вредни микроорганизми. Бутилките за вода са произведени от полиетилен, който като цяло е безопасен материал, но учени са установили, че когато съдовете се складират в топли помещения, полиетиленът може да разтвори някои химикали във водата. Един от най-често срещаните химикали при производството на полиетиленови бутилки е антимонът. Германски учени са установили, че колкото по-дълго една бутилка с вода стои складирана, толкова повече се развиват антимонни атоми. Високото съдържание на антимон може да доведе до стомашни неразположения, гадене и дори диария.
Бутилираната вода е проспериращ бизнес, който обаче води до много силно отрицателно влияние върху околната среда. От една страна производството на бутилките повишава използването на горива, които замърсяват въздуха (само в САЩ енергията, която се използва за производството на бутилките за вода за една година, се равнява на около 17 млн. барела петрол. Това гориво е достатъчно, за да захрани 1 млн. автомобила годишно. От друга страна повишава и използването на чиста вода - изчислено е, че годишно в целият свят около 200 млрд. литра вода се използват за направата на празни бутилки. Отпадъците от бутилки нарастват все повече.
Бутилките с вода:
- изискват време за доставка;
- тежат;
- заемат много място за съхранение;
- изразходват много средства за опаковане и транспортиране;
- трябва да се рециклират, защото замърсяват околната среда за стотици години.
Аквафор предлага решение за кристално чиста вода!
Първата фаза на пречистването е седиментен филтър, отнемащ частиците от мръсотията, ръждата и всички утайки. Отстраняването им от водата е механично, без да се използват химични елементи. Втората стъпка е активен въглен и йонно обменни смоли, които отнемат от водата химикалите, пестицидите, хлора, нефтопродуктите, тежките метали и много други разтворими във водата вещества, влошаващи качеството й. Третата крачка е преминаването на водата през допълнителен филтър - йонна сребърна решетка, за да стане тя кристална и да не се позволява появата на микроорганизми.
Продукти свързани със СТАТИЯТА
СФД НУТРИШЪН БУТИЛКА ЗА ВОДА 700 мл
МЕТАЛНА БУТИЛКА EQUA ТАЙМЛЕС БЯЛА 600 мл
АКВАФОР СИТИ ФИЛТРИРАЩА БУТИЛКА НАВИ 500 мл
МЕТАЛНА БУТИЛКА EQUA ТАЙМЛЕС SET MATCH 600 мл
ЛИТЪЛ ЛАЙФ ДЕТСКА БУТИЛКА ЗА ВОДА ДИНОЗАВЪР 400 мл 15030
МИЛАН 1918 ИЗОТЕРМИЧНА БУТИЛКА ЗА ВОДА 591 мл ТЪМНО СИНЯ 6015180154
СТАТИЯТА е свързана към
- Знаете ли, че...
- Да си направим "жива" вода сами вкъщи
- Използвайте лесен метод за дестилиране на вода
- И билките имат странични ефекти
- Методи за лечение на анорексия
- Уголемената езична сливица е локално състояние и не води до увреждане на далечни органи
- Колко вода трябва да пием на ден според теглото си – формули за изчисляване и таблица
- Лечение при махмурлук
- Диета с ниско съдържание на мазнини
- Лечение при бъбречна поликистоза (поликистоза на бъбреците)
- ДКЦ 21 - София ЕООД, гр. София
Коментари към Малките мръсни тайни на бутилираната вода