Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Любопитно Отслабване и спорт Соковете не подпомагат отслабването

Соковете не подпомагат отслабването

от 20 яну 2017г., обновено на 02 дек 2019г.
Соковете не подпомагат отслабването - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Соковете от плодове и зеленчуци не подпомагат отслабването. Това е заявлението авторитетната британска диетоложка и специалист по здравословен начин на хранене Луиза Паркър.

Въпреки че със соковете организмът получава витамини и микроелементи, на процеса за отслабване те не оказват влияние. Ако човек желае да намали теглото си е по-добре да консумира плодове или зеленчуци в естествен вид, отколкото да си приготвя от тях сок, мус или пюре.

Този извод е на резултатите на наблюдения на пациенти, подлагащи се на сокова диета. Според диетоложката този вид отслабване е неефективно.

"С помощта на соковете от зеленчуци и плодове жените отслабват с около 2 кг., а мъжете с около 4кг. за седмица. Но намаленото тегло не е мазнини, а течност и мускулна маса. За да се изгради една и съща мускулна маса, то на тях е нужно 6 седмици интензивни тренировки. Освен това стомахът на човек може да съхранява храна от 2 до 4 кг., което при приемът на сокове една седмица не е критерий за постигнати резултати в процеса на отслабване", конкретизира британската диетоложка.

Според д-р Паркър сокът почти не съдържа фибри, които правят процеса на усвояването на захари от плодове и зеленчуци бавен и постепенен. В резултат на това захарта в соковете се усвоява твърде бързо, а неговия излишък се отправя към мастните клетки.

"Рязкото покачване на кръвната захар е вредно за обмяната на веществата и дори може да доведе до диабет. За да се избегне този проблем, е по-добре плодовете да се използват в естествения им вид, предупреждава експертът по хранене.

Въздействието на соковете може да провокира дори признаци на скрити заболявания. Затова хората с хронични болести трябва да се отнесат много внимателно към соковата диета. Тя може да предизвика и временна отпадналост, сънливост, главоболие. При наличието на голямо количество шлаки в организма, в началото на диетата може да се наблюдава подуване на корема, засилено потене, разтройство. Обикновено тези неприятни усещания отшумяват след втория, третия ден.

Този вид отслабване е противопоказно и за бременни жени и кърмачки.

Според диетолози соковете е по добре да се използват като съпътстващо разтоварване на организма, а не като основно средство за отслабване.

Снимка: Germinal

Още по темата:
  • Лимоновият сок предпазва от инфекциозни и бъбречни заболявания Лимоновият сок предпазва от инфекциозни и бъбречни заболявания
  • Ежедневното пиене на сок от броколи може да помогне при диабет Ежедневното пиене на сок от броколи може да помогне при диабет
  • Соколечение по Бройс Соколечение по Бройс
  • Сокът от ябълки може да бъде вреден за детето Сокът от ябълки може да бъде вреден за детето
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани със СТАТИЯТА

СОКОИЗТИСКВАЧКА LIFE JUICER
379.00лв. / 193.78 €

СОКОИЗТИСКВАЧКА LIFE JUICER

МАТИСЪН БИО БРЕЗОВ СОК 500 мл
59.84лв. / 30.60 €

МАТИСЪН БИО БРЕЗОВ СОК 500 мл

МАТИСЪН БИО СОК ОТ ЧЕРВЕНА БОРОВИНКА 750 мл
35.20лв. / 18.00 €

МАТИСЪН БИО СОК ОТ ЧЕРВЕНА БОРОВИНКА 750 мл

БЪЗАК сироп 500 мл РУАН 2010
14.60лв. / 7.46 €

БЪЗАК сироп 500 мл РУАН 2010

НУРС СОК ОТ МАЩЕРКА 1000 мл
17.20лв. / 8.79 €

НУРС СОК ОТ МАЩЕРКА 1000 мл

ЕКВИЛИБРА СОК ОТ АЛОЕ ВЕРА 1 л
60.50лв. / 30.93 €

ЕКВИЛИБРА СОК ОТ АЛОЕ ВЕРА 1 л

Коментари към Соковете не подпомагат отслабването

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Соковете не подпомагат отслабването
    www.framar.bg 
    на 19 October 2025 в 09:54
    Коментирайте "Соковете не подпомагат отслабването"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Отслабване и спорт
  • Хранене според кръвната група - кръвна група А
  • Хранене според кръвната група - кръвна група 0
  • Лечение при панкреатит
  • Калкулатор индекс на телесната маса
  • Извара и ленено масло – рецептата на д-р Будвиг срещу рака
  • Хранене според кръвната група - кръвна група тип АВ
  • Диета с ниско съдържание на мазнини
  • Хранене според кръвната група - кръвна група В
  • Лечение на анална фисура
  • Диетично хранене след вирусен хепатит
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Транзиторен синовитТранзиторен синовит

Транзиторен синовит

от 18 окт 2025г.Прочети повече
Синдром на спящата красавицаСиндром на спящата красавица

Синдром на спящата красавица

от 17 окт 2025г.Прочети повече
Хиляди британци съдят Johnson & Johnson заради азбест в бебешка пудраХиляди британци съдят Johnson & Johnson заради азбест в бебешка пудра

Хиляди британци съдят Johnson & Johnson заради азбест в бебешка пудра

от 17 окт 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Олайф - хранителни добавки и козметика от Италия

преди 1 дни, 18 часа и 51 мин.

Истини и митове за лъчелечението - говорят специалистите на КОЦ – Пловдив

преди 4 дни, 1 час и 23 мин.
Всички

АНКЕТА

Как се променя нагласата ви спрямо безопасността на ваксините?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

НУРОФЕН ЕКСПРЕС ФОРТЕ капсули 400 мг * 30

БИОХЕРБА ЧАЙ ФИЛТЪР МАТОЧИНА * 20

ПЮРОЛИГО ТИРОИД КОМПЛЕКС йонизиран разтвор 500 мл

ОСТРОВИТ МАГНЕЗИЕВ ЦИТРАТ прах 200 г НЕОВКУСЕН

НУТРИМ ПРО ГОЛД 90 КЛАСИК 1000 г

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ХЕКЛА ЛАВА D30 пилули 10 г

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 окт 2025г. в 16:03:27

МАГНЕЗИЙ НАТУРАЛЕН МОРСКИ капсули * 30 ARO LIFE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 окт 2025г. в 16:02:49

МАГНЕЗИЙ НАТУРАЛЕН МОРСКИ капсули * 30 ARO LIFE

Коментар на: Петко Иванов от 17 окт 2025г. в 14:33:16

ТРИБУТИН таблетки 300 мг * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 окт 2025г. в 14:32:19

ЦЕРЕБРОЛИЗИН инжекционен/инфузионен разтвор 10 мл * 5

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 окт 2025г. в 14:17:49
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival