Framar.bg 0
В целия сайт
В целия сайт
Е-аптека
Продукти
Медиа
Здравни новини
Любопитно
Интервюта
Презентации
Научни публикации
Енциклопедия
Заболявания
Симптоми
Анатомия
Алтернативна медицина
Медицински изследвания
Лечения
Физиология
Патология
Ботаника
Микробиология
Медицински журнал
Фармакологични групи
Справочник
Специалисти
Здравни заведения
Образование
Спорт и туризъм
Аптеки
Здравни организации
Нормативни актове
Производители
Кл. пътеки
Здравни проблеми
История
Хранене
Храни и ястия
Хранителни съставки
Хранене при
Диети
Рецепти
Е-тата в храните
Съвети
Lifestyle
Спорт
Психология
Соц. дейности
Интерактивни
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Клинични пътеки Нормативни актове Производители Образование Спорт и туризъм Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Партньори Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти
Контакти
Назад | Начало Здравна медиа Научни презентации Грипен сезон: ето как да подсилим имунната система в сезона на епидемиите (2019)

Грипен сезон: ето как да подсилим имунната система в сезона на епидемиите (2019)

от 25 ное 2019г.
Редактор: Ани Иванова
Грипен сезон: ето как да подсилим имунната система в сезона на епидемиите (2019) - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Превенция на грипа: възможна ли е?

С наближаването на най-студените месеци започват да се прокрадват обичайните притеснения свързани с грипния сезон. Всъщност краят на годината парадоксално поставя началото на сезона на епидемиите. Напълно нормално е отрано да помислим за тази неприятна тенденция. Действително тя съвпада с почивните дни и ваканционното настроение. Вместо да помислим за празниците и разходките в снега обаче, мнозина от нас асоциират това време с първите симптоми на грипа. Подобна нагласа е напълно разбираема, тъй като на човек е заложено да се концентрира на първо място върху потенциалните опасности. За съжаление твърде често, въпреки че сме наясно с рисковете, не успяваме да се предпазим ефективно. Затова днес ще поговорим сериозно за успешната превенция на грипа.

Превенция на грипа

Нека да започнем с отговор на най-същественият въпрос, а именно дали въобще можем да се предпазим или предотвратяването на заразяването не е в наши ръце. Отговорът на специалистите не е еднозначен. Факт е, че е напълно субективно доколко сме предразположени към разболяване. Има обаче редица мерки, които можем да предприемем, за да сведем опасността до минимум с оглед на собствения си организъм. Затова спокойно можем да кажем, че можем да се предпазим от грипа, ако подходим сериозно и следваме стриктно предпазните мерки. Успешната превенция се състои от две основни стъпки: силна имунна система и адекватно поведение в условия на епидемия. За имунната система можем да се погрижим на първо място като се храним пълноценно. Понякога обаче храната не е успява да осигури всички полезни вещества, от които имаме нужда. В този случай можем да си помогнем с имуностимуланти. Що се отнася до поведението ни, когато сме изложени на висок риск, при него не можем да си позволим компромиси. Именно с тази тема ще започнем, като ще навлезем в детайли за това какво да правим, за да не се разболеем.

Превенция на грипа

 Защо не успяваме да се предпазим?

Ако години наред сме се поддавали на атаките на вирусите, значи пропускаме важни фактори в превенцията. Нека да започнем с анализ на ситуацията и грешките, които допускаме още в началото на грипния сезон. Много от нас се заразяват още преди истинската епидемия да е настъпила. Макар че това говори за сериозни слабости в имунната система, със сигурност има и други причини. Ето и някои от основните фактори, които утежняват ситуацията:

  • Живеем в голям град

  • Дишаме замърсен въздух

  • Работим с много хора

  • Докосваме лицето си с мръсни ръце

  • Преуморяваме се

Наблюденията ни сочат, че обикновено всички тези фактори са налице едновременно. Не е изненада, че грипните епидемии са най-тежки в големите градове, където въздухът е най-мръсен. Когато по принцип не дишаме чист въздух, дихателните пътища са предразположени към заболявания. Болестотворните микроорганизми много по-лесно поразяват перманентно раздразнената лигавица. Прекият контакт с клиенти, работата в училища и заведения също увеличават неимоверно шансовете да се заразим. Колкото повече различни хора влизат в едно помещение, толкова повече микроби внасят в него. Освен това много хора имат лошия навик да се връщат неизлекувани на работа или да излизат навън по време на болничния. Всичко това са условия, върху които нямаме никакъв контрол. Затова от нас се иска да направим всичко по силите си, за да им противодействаме.

Превенция на грипа

Как да се предпазим, когато всички са болни?

Когато епидемията вече е в разгара си, настъпва ключовият момент, в който да покажем воля и решителност да останем здрави. В този период мнозина са с усещането, че от тях нищо не зависи. Това е изключително вредна нагласа, която кара човек да отслаби предпазните мерки. Както казахме, няма как да променим местоживеенето или професията си, нито пък да се скрием вкъщи до отминаването на опасността. Въпреки това, без значение къде живеем, от нас се иска редовно да проветряваме помещенията в дома и на работното място. Колкото и да е студено, с това не можем да си позволим компромиси. Не трябва да пропускаме и да почистваме филтрите на климатиците, тъй като те са среда за развитие на вредни микроорганизми. Когато работим с много хора обаче всичко това бързо губи ефект. Навиците тук имат съществена роля. Ако свикнем да не докосваме лицето си по никакъв начин и се стараем да пазим дистанция, можем да ограничим контакта на организма с вируса.

Превенция на грипа

Какво да избягваме, за да не се разболеем?

На първо място, както всички лекари съветват, следва да избягваме места с много хора. Това звучи абсолютно невъзможно за жителите на големите градове. Парадоксално е също, че ако решим да избегнем претъпкания градски транспорт и ходим на работа с личен автомобил, всъщност допринасяме за замърсяването, което ни излага на по-висок риск. Можем обаче да Ви припомним да избягвате да докосвате повърхностите на обществени места. Ако сте в чакалня, останете прави и не се облягайте. Дори да не докосвате седалките и предметите, имате досег с дрехите и вещите си, които са влезли в контакт с тези повърхности. Избягвайте също да се храните в заведения. Първо, те са сборна точка на болни и здрави хора, където неминуемо се обменят микроби. Второ, много често персоналът също показва симптоми на разболяване. При възможност на работа си носете обяд от вкъщи. Измивайте приборите и чашите от общата кухня преди употреба, за да сте сигурни, че са старателно почистени. Категорично избягвайте да споделяте приборите и храната си с други хора. Строгите хигиенни навици са най-добрата основа за превенцията на грипа.

Превенция на грипа

Може ли с храна да се предпазим от грипа?

Пълноценното хранене безспорно влияе на устойчивостта на организма срещу вируси. Излишно е да обясняваме, че чрез храната си набавяме нужните витамини. Проблемът обаче е, че сезонът на грипа е и най-студеният период от годината. Тогава за съжаление просто нямаме достъп до пресни плодове и зеленчуци, с които да подсилим имунната система. Още по-лошо е, че заменяме полезните продукти с бързи, но вредни храни. Това е съвсем разбираемо, тъй като не разполагаме с разнообразието на лятото. Съветът ни тук е, ако не ядем достатъчно плодове и зеленчуци, поне да не ги заменяме с тежка и вредна храна. Нездравословните съставки, като например прекомерно количество захар и мазнини, оцветители и овкусители, допълнително изтощават организма. Така, вместо да устои на грипните атаки, той става още по-податлив.

Превенция на грипа

Чист въздух срещу грипа

Без значение дали живеем в столицата или в малко градче, имаме нужда редовно да прекарваме време на чист въздух. Тук не става дума просто за разходки в парка, макар че и от тях има ефект, когато нямаме възможност за по-далечни пътувания. Съветваме Ви обаче да намирате време за такава дейност. Кратките екскурзии в планината са идеална профилактика на дихателните пътища. Въздухът сред природата не може да се сравнява с този в града, дори и в малкия град, дори и в парка в малкия град. Уикендите далеч от градската среда също така помагат за по-бързото възстановяване, ако вече сме болни. Планинската свежест позволява на респираторната система да си почине от токсините и да се съсредоточи върху оздравителните процеси.

Превенция на грипа

Спорт и движение за здраве

Редовните спортни занимания също играят съществена роля в превенцията на грипа. Тук всичко е много просто: здравото тяло устоява на вирусите. Спортът ни позволява да поддържаме здравословно тегло и да изхвърляме по-бързо токсините. Редовните физически упражнения повлияват и дишането. По време на спорт вдишваме по-дълбоко и по-често. По този начин доставяме повече кислород до клетките. Освен това, физическото натоварване ускорява движението на белите кръвни телца. Те са отговорни за способността на организма да се справи с инфекциите. Спортът цялостно подсилва имунната система, което автоматично означава, че е по-малко вероятно да се разболеем, ако сме физически активни.

Превенция на грипа

Натурални имуностимуланти

Начинът ни на живот и навиците ни в ежедневието имат огромно влияние върху здравословното състояние. Храненето, разходките сред природата и спорта оказват положителен ефект и безспорно имат значение. В тежката зима, комбинирана с натоварен график, за съвременния човек става почти невъзможно да живее толкова здравословно, колкото всички го съветват. Целта на тази статия далеч не е да бъде поучителна и да даде още съвети, които просто никой не може да спази. Истината е, че през зимните месеци няма как да се храним толкова пълноценно и да спортуваме толкова активно, че да разчитаме само на това, за да се предпазим от грип. Затова идва ред на имуностимулантите, които да ни подкрепят в борбата със сезонните заболявания. Употребата на подобни продукти е желателна, когато искаме ефикасно да предотвратим едно евентуално разболяване. На пазара има редица продукти, чиято цел е да засилят имунитета и естествените защитни сили на организма. Когато избираме имуностимулант, най-важно е да обърнем внимание на неговия състав. На практика, потенциалните ползи зависят изцяло от него. Затова е най-добре да се спрем  на натурални продукти от билкови екстракти, които са източник на минерали, витамини и аминокиселини.

Превенция на грипа

Витамини

Да започнем с най-популярния избор, когато търсим как да се предпазим от грипа. И въобще, когато става дума за превенция на заболявания, първата ни асоциация винаги са витамините. Мнозина ги приемат за вълшебно средство, напълно достатъчно, за да гарантира отлично здраве дори в разгара на грипния сезон. Витамините всъщност представляват органични съединения, които участват в редица метаболитни процеси. Най-популярният сред тях, витамин C, е ключов за имунната система. При недостиг, организмът става податлив на различни патогени. Съответно по време на заболяване нивата на витамин C намаляват, с което отслабват и способностите да се справим с инфекцията, ако вече сме се заразили. Освен това той е силен антиоксидант, като на клетъчно ниво ни предпазва от уврежданията, които свободните радикали нанасят по време на възпалителните процеси. Здравословните нива на Витамин A също са важни в превенцията на инфекциозни заболявания. Витамин B комплекс, което всъщност е комбинация от 8 витамина, поддържа естествените защитни функции на тялото.

Превенция на грипа

Тинктури

Билковите тинктури са едно доста добро решение. Те са натурални и не съдържат опасни вещества. Тинктурите на практика са натурални билкови екстракти, които са разтворени в етилов алкохол. Те са източник на необходими минерали, витамини и аминокиселини. Качествените тинктури, които Ви съветваме да използвате, не съдържат изкуствени компоненти. Те разчитат изцяло на високата концентрация на полезните вещества, извлечени от билките. Това, което трябва да се има предвид, е, че тинктурите са високо концентрирани. Те не могат да се приемат във вида, в който го купуваме. Малка доза (съобразена с възрастта) се разтваря във вода и се изпива по този начин. Това от своя страна означава, че са икономичен продукт и една опаковка е достатъчна за дълго време. Можете да избирате от различни тинктури в зависимост от нуждите на организма. Безспорно една от най-разпространените е клеевата тинктура. Прополисът има несравними противомикробни свойства, като се бори с възпаленията и засилва имунитета. Тази тинктура е подходяща за деца и възрастни и има почти универсално приложение.

Превенция на грипа

Най-важни при избора на такъв продукт са начинът на производство и съставът. Съветваме Ви да използвате тинктури от билки, отглеждани в екологично чисти райони. Пример за такъв производител е Мирта Медикус, фирма, която специализира в производството на натурални продукти. Дейността на Мирта Медикус се основава на двата стълба на качествените билкови продукти: екологично чисти суровини и безупречни производствени стандарти. Фирмата разполага със своя база, където всяка операция се извършва в съответствие с регламентите на местно и европейско ниво. Както казахме, когато става дума за превенция на грип, не можем да си позволим компромиси. В това отношение билковите продукти на Мирта Медикус са с отлично качество. С тях можем да сме напълно спокойни, че приемаме натурални имуностимуланти, които ще имат изцяло благотворно въздействие върху организма.

Превенция на грипа

Имуноефект Антивирал на Мирта Медикус

В дискусията за превенция на грипните заболявания и настинките най-добре е да се съсредоточим върху специализираните продукти за подсилване на имунитета. Отговорният подход към превенцията изисква приемът на специално разработени имуностимуланти. Те са високо ефективни, понеже съставът им е насочен изцяло към предпазване от вирусни инфекции. Добрият имуностимулант следва да отговаря на няколко условия. Първо, качествени субстанции и поликомпонентен състав. Второ, сигурен производител с утвърдени стандарти. Трето, такъв продукт следва да предоставя защита от широк спектър от възможни причинители на проблема. Той има конкретно приложение, а не просто абстрактни цели.

Имуноефект антивирал

Именно такъв продукт е Имуноефект Антивирал на Мирта Медикус. Това е натурален продукт под формата на капсули. Подсилва естествените способности на организма да устои на грипната зараза. Съставът му включва растителни екстракти и субстанции с изявено имуностимулиращо действие. Ключовите компоненти на Имуноефект Антивирал са:

  • Ехинацея: Намалява риска от инфекции на дихателните пътища. Подсилва имунитета. Повишава производството на бели кръвни телца, които се борят с инфекциите.

  • Цинков цитрат: Укрепва имунната система. Защитава от бактерии. Има противовъзпалителен ефект.

  • Сладък корен: Притежава силно противовъзпалително и имуностимулиращо действие. Има антиоксидантен ефект.

  • Петопръст очиболец: Грижи се за структурата на лигавиците и ги предпазва.

  • Бъзак: Той е източник на витамин C. Има изразени антисептични свойства.

  • L-лизин: Представлява аминокиселина с благотворно действие върху имунитета. Действа антибактериално и предпазва от респираторни заболявания.

  • Кръвен здравец: Коренът от кръвен здравец също подсилва имунитета. Този екстракт е източник на антиоксиданти, които прочистват тялото от токсини. Билката съдържа полифенолни съединения, които защитават от вируси на клетъчно ниво.

  • Сминдух: Действа детоксикиращо, подсилва имунитета и има затоплящ ефект.

  • Шийтаке: Това е гъба, която значително подсилва имунната система.

  • Малина (лист): Подпомага възстановяването при простудни заболявания. Ползва се за профилактика и предпазване от грип.

Ефектът на натуралните имуностимулатори е най-добър, когато се съчетават със здравословен начин на живот и пълноценно хранене. Здравословните навици и приемът на отделни витамини повлияват устойчивостта на организма на вирусни инфекции. В сезона на грипа обаче те просто не са достатъчни. Затова висококачествените натурални имуностимулатори допълват тези мерки по най-ефективния начин. Ефективната превенция на грипа, особено в период на епидемия, изисква комплексен подход. Той се основава на грижа и отговорно поведение в дома и извън него, както и прием на правилно подбрани имуностимуланти. Техният състав следва да включва веществата, които не успяваме да си набавим в достатъчна концентрация,  именно витамини, минерали и аминокиселини. Само по този начин можем да бъдем спокойни, че правим всичко необходимо, за да опазим здравето си и през този грипен сезон.

Превенция на грипа
Източник:

Мирта Медикус

5.0/5 2 оценки

Продукти свързани с ПРЕЗЕНТАЦИЯТА

ИМУНОЕФЕКТ капс. 475 мг. * 30
17.90лв.

ИМУНОЕФЕКТ капс. 475 мг. * 30

Коментари към Грипен сезон: ето как да подсилим имунната система в сезона на епидемиите (2019)

От сайта От форума
Напиши коментар 0 коментара
  1. www.framar.bg 
    на 14 December 2019 в 17:41
    Коментирайте "Грипен сезон: ето как да подсилим имунната система в сезона на епидемиите (2019)"

ПРЕЗЕНТАЦИЯТА е свързана към

  • Бронховитал - научете повече за сиропите за кашлица в тази интерактивна игра
  • Смог - причини, влияние върху здравето и как да се предпазим
  • 5+1 ефикасни сиропа за кашлица от серията Бронховитал
  • Как да облекчим кашлицата на детето в същия ден и да укрепим имунитета му без никакви странични ефекти и химия?
  • С какво предпазвате децата от болести в училище?
Научете всичко за заболяването грип Научете всичко за заболяването грип

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Star Wars - Възходът на Скайуокър - 2019 - или какво очаквате от края на Междузвездни войни

преди 9 дни, 20 часа и 13 мин.

Лятна профилактика за мъже 50+ в болница "Вита" - 2019

преди 172 дни, 3 часа и 15 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Тиган за палачинки. С керамично или с мраморно покритие да избера?

преди 3 часа и 5 мин.

Здравйте какво ще кажете за БДСМ секса

преди 3 часа и 24 мин.

Какво ви е мнението за благотворителните кампании по Коледа?

преди 1 дни, 4 часа и 10 мин.

Правили ли сте домашна бира?

преди 1 дни, 7 часа и 17 мин.
Всички

АНКЕТА

Успяхте ли да се ваксинирате през есента на 2019 година?

Виж резултатите

Фрамар ООД ще доставя до вашата електронна поща актуални оферти и новости!

Можете да промените решението си по всяко време, като кликнете върху връзката за прекратяване на абонамента в долния колонтитул на всеки имейл, който получавате от нас, или като се свържете с нас на buletin@framar.bg. Ние обработваме Вашата информация с уважение. За повече информация относно практиките ни за поверителност, моля, посетете нашия уебсайт. С абонирането за известия по-долу сте съгласни, че може да обработим информацията ви в съответствие с тези условия.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
  • Общи условия
  • Често задавани въпроси
БДА
© 2007 - 2019 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival
„Бисквитките“ ни помагат да предоставяме услугите си. С използването на услугите ни приемате, че можем да използваме „бисквитки“.Научете повечеРазбрах