В най-големия бежански лагер в света върлува епидемия от холера

В бежанския лагер в Североизточна Кения, който е най-големият в света, 10 сомалийци са починали от холера, а хиляда са заразени до момента.
"Епидемията започна през ноември. В лагера живеят около 350 хиляди души", съобщават от Върховния комисариат на ООН за бежанците.
Заболяването се е разпространило от проливните дъждове, които се изляха над Кения през последните седмици.
Холерата е изключително заразна и се разпространява от вода, която е замърсена с човешки екскременти. Инкубационният период продължава от два до пет дни, след него болестта предизвиква силна диария и обезводняване, а при липса на лечение фаталният край настъпва за броени часове.
Хиляди хора, бягащи от гражданската война и глада в Сомалия, намират дом в лагера от 1991 година насам.
ООН
Продукти свързани с НОВИНАТА
СЛЕД БЯГСТВОТО - ИЛИЯ ТРОЯНОВ - СИЕЛА
НОВИНАТА е свързана към
- Вибриони
- Епидемията от холера в Судан се разраства, кризата е с катастрофални размери
- Холера: Седем пандемии от заболяването в света от 1817 г. до 2024 г.
- Световните холерни пандемии през погледа на историята
- Холерни вибриони
- Създаване на "Такеда" и развитие на компанията до края на 19-ти век
- История на холерата
- Военномедицинска академия с готовност за бърза реакция при биотероризъм
- Социално подпомагане за чужденци с бежански и хуманитарен статут в България
- Индия започва производството на перорална ваксина срещу холера
Коментари към В най-големия бежански лагер в света върлува епидемия от холера