Жалба спря обществената поръчка за здравната информационна система
Обединението ДЗЗД „Стемо – Гама Консулт“ обжалва процедурата на здравното министерство за избор на здравна информационна система. Поискали са „спиране на процедурата“ до произнасянето по жалбата.
Това е второто обявяване на процедурата от страна на здравното ведомство. Първото също беше обжалвано в Комисията за защита на конкуренцията. Жалбата тогава беше внесена от фирмата „Стемо“ ООД.
Още преди санкцията на КЗК министър Кирил Ананиев спря обществената поръчка с аргумента, че има неточности в начина, по който е обявена.
В средата на октомври здравното министерство обяви нова, в която бяха намалени позициите и липсваха тези, които имат отношение към създаването на електронните варианти на досие, рецепта и направление. Затова и стойността беше двойно по-малка и вместо малко над 4 000 000 лв. колкото беше първата, сега сумата беше 2 500 000 лв.
Редактор: Гергана Караилиева
Източник: zdrave.net
Снимка: paragraph22.bg
Продукти свързани с НОВИНАТА
ЗДРАВНАТА СИСТЕМА В БЪЛГАРИЯ - МАРИЯ РАДЕВА
МЕДИЦИНСКО ПРАВО И ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ брой 2/2025 г. - СИЕЛА
НОВИНАТА е свързана към
- Катя Ивкова е новият министър на здравеопазването
- Здравният министър Илко Семерджиев е обвинен в престъпление
- Кадрови дефицит парализира болниците на гръцките острови
- Д-р Здравко Златев: Най-големият проблем на здравеопазването в България е липсата на специалисти
- Министър Ивкова: Здравеопазването работи въпреки тежкото наследство в системата
- Кремена Кунева: На хората им писна да теглят кредити, за да лекуват децата си
- Ще има ли смелост „Прогресивна България“ да извърши реформа в здравеопазването
- Истини и митове за здравеопазването в Куба
- Медицински институции в Русия до 1836 година
- Проф. д-р Красимир Иванов: Парите за лечение в чужбина трябва да се инвестират в български болници
Коментари към Жалба спря обществената поръчка за здравната информационна система