Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини За изминалото денонощие са заразени 6 медици, общият им брой става 364

За изминалото денонощие са заразени 6 медици, общият им брой става 364

от 23 юни 2020г.
Редактор: Гергана Караилиева
За изминалото денонощие са заразени 6 медици, общият им брой става 364 - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

6 са новите случаи на коронавирусна инфекция сред медицинския персонал, а не както беше посочено в справката на Националната информационна система 21. От здравното министерство съобщиха, че причината за това драстично разминаване се крие във факта, че на 22 юни 2020-а в информационната система е отразена професията на вече регистрирани случаи от периода 17 юни -21 юни. Корекциите са направени от РЗИ и става дума за медицински персонал от София, Кърджали, Кюстендил, Плевен, Добрич и Сливен. 

Няма промяна в общия брой на заразените от медицинското съсловие, който е 364. Най-много са медицинските сестри -134, следват ги лекарите – 121 и санитарите -66. 

На днешния 23 юни 2020-а има нови 79 положителни проби на COVID-19, с които заразените стават 3984. Осем души са загубили битката с вируса, който е причинил смъртта на общо 207 българи. Излекувани са 97 души за денонощието, общият им брой е 2171.

Отново най-много са положителните резултати от столицата, където 32 души са с COVID-19. В Сливен са 6, в Стара Загора и Ямбол по 5, четирима в Бургас и трима в Пазарджик.

Още седем дни ще продължат строгите мерки в плевенското село Буковлък. Според представителите на РЗИ те имат ефект и затова е добре да не спират, за да не се разпространи заразата. Остава полицейският контрол на двата пункта в селото. Единствено поставените под карантина не могат да напускат Буковлък. Забранено е посещението в баровете и пенсионерските клубове, както не са разрешени групови тържества и масови мероприятия.

От 22 юни е ограничен достъпът на граждани но Община Горна Оряховица, заради положителна проба на служител. Десетки са под карантина, сред тя е и кметът. Взети са проби от служителите в администрацията, резултатите ще бъдат готови на 24 юни. Затворено за дезинфекция е читалището, тъй като заразеният е ръководител на два от фолклорните състави.

От днес влезе в сила възстановеното изискване за задължително носене на маски в закрити помещения. Засилва се и контролът затова как се спазват всички въведените правила, защото този е начинът да се противодейства, обявиха от Щаба.

Според екипа на НОЩ сред причините за повишаването на заразените е липсата на дисциплина и пренебрегване на мерките за предпазване.

На противоположното мнение отново е инфекционистът доц. Атанас Мангъров. Той за пореден път заяви, че с предприетите мерки не може да се овладее въздушно-капкова инфекция и носенето на маски в закрити пространства е ненужно. Според него повечето нови случаи са следствие от по-големия брой на направени PCR тестове. Тезата, която доц. Мангъров отстоява от първите дни на пандемията, е, че вирусът трябва да мине през света и с колкото повече хора се среща, толкова по-слаба става вирулентността му. При налични антитела се образува така необходимият за бъдещо предпазване клетъчен имунитет и хората не бива да се страхуват, категоричен е инфекционистът.

От своя страна представителят на СЗО за България доц. Михаил Околийски заяви, че през последните 14 дни се наблюдава пиково увеличение на заразените, вероятно защото хората бързо са се върнали към старите навици. Според него COVID-19 продължава да бъде много опасен и затова трябва да бъдем много внимателни и да не подценяваме ситуацията. Според доц. Околийски физическата изолация трябва да продължи до откриването на ваксина срещу вируса.

Проф. Радка Аргирова, която оглавява Дружеството по медицинска вирусология, е категорична, че все още сме в първата вълна и, за съжаление, вървим към възможно най-лошия сценарий – малки огнища, които при неспазването на мерките, се разгарят отново. Да се справим с вируса е възможно стига да спазваме дистанция и да бъдем дисциплинирани, убедена е проф. Аргирова.

Източник:

coronavirus.bg, bnt.bg, dnesbg.com, unsplash.com

Още по темата:
  • Nimbus – „облачният“ вирус, който отново разбуни духовете Nimbus – „облачният“ вирус, който отново разбуни духовете
  • Медикаментът за разреждане на кръвта Apixaban е опасен и неефективен при пациенти с тежък COVID-19 Медикаментът за разреждане на кръвта Apixaban е опасен и неефективен при пациенти с тежък COVID-19
  • Нови 176 случая на COVID-19 и рекорден брой излекувани на 14 август 2020-а Нови 176 случая на COVID-19 и рекорден брой излекувани на 14 август 2020-а
  • Истини и митове за здравеопазването в Куба Истини и митове за здравеопазването в Куба
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани с НОВИНАТА

СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 1 / 55 W
250.53€ / 489.99лв.

СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 1 / 55 W

Безплатна доставка за България!
СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 4 / 55 W
557.31€ / 1,090.00лв.

СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 4 / 55 W

Безплатна доставка за България!
ДИХАТЕЛНИ УПРАЖНЕНИЯ ПРИ COVID-19 - Д-Р АННА ШУМЕЙКО, НАТАЛИЯ БОРИСОВА - СИЕЛА
7.67€ / 15.00лв.

ДИХАТЕЛНИ УПРАЖНЕНИЯ ПРИ COVID-19 - Д-Р АННА ШУМЕЙКО, НАТАЛИЯ БОРИСОВА - СИЕЛА

КОМБИНИРАН АНТИГЕНЕН ТЕСТ 6 В 1 * 1 ADVENT LIFE
9.10€ / 17.80лв.

КОМБИНИРАН АНТИГЕНЕН ТЕСТ 6 В 1 * 1 ADVENT LIFE

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС / COVID-19, ГРИП ТИП A И ГРИП ТИП B (КОЛОИДНО ЗЛАТО) * 1 ADVENT LIFE
6.65€ / 13.01лв.

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС / COVID-19, ГРИП ТИП A И ГРИП ТИП B (КОЛОИДНО ЗЛАТО) * 1 ADVENT LIFE

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ V3 - 3 РЕСПИРАТОРНИ ПАТОГЕНА FLUORECARE
3.96€ / 7.75лв.

КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ V3 - 3 РЕСПИРАТОРНИ ПАТОГЕНА FLUORECARE

Нов

Коментари към За изминалото денонощие са заразени 6 медици, общият им брой става 364

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте За изминалото денонощие са заразени 6 медици, общият им брой става 364
    www.framar.bg 
    на 20 April 2026 в 06:19
    Коментирайте "За изминалото денонощие са заразени 6 медици, общият им брой става 364"

НОВИНАТА е свързана към

  • Д-р Станимир Хасърджиев: Колко COVID кризи са нужни, за да ни покажат, че в здравеопазването така не може!
  • Защо възрастните хора боледуват по-тежко от грип и COVID-19
  • Коронавирус COVID-19
  • Билки срещу COVID-19 – може ли нетрадиционната медицина да помогне в битката с коронавируса
  • Nimbus – „облачният“ вирус, който отново разбуни духовете
  • Откриха два гена, отговорни за загубата на обоняние и вкус при COVID-19
  • COVID-19, идентифициран вирус COVID-19, идентифициран вирус
  • Медикаментът за разреждане на кръвта Apixaban е опасен и неефективен при пациенти с тежък COVID-19
  • Нови 176 случая на COVID-19 и рекорден брой излекувани на 14 август 2020-а
  • Новият здравен министър – кой ще поеме управлението на COVID кризата
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Синдром на АлажилСиндром на Алажил

Синдром на Алажил

от 17 апр 2026г.Прочети повече
Защо дъждът успокоява и намалява нивото на стресЗащо дъждът успокоява и намалява нивото на стрес

Защо дъждът успокоява и намалява нивото на стрес

от 17 апр 2026г.Прочети повече
Зигофилум кокцинеумЗигофилум кокцинеум

Зигофилум кокцинеум

от 17 апр 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 69 дни, 18 часа и 22 мин.

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 78 дни, 14 часа и 52 мин.
Всички

АНКЕТА

Лечение в Турция - на какво мнение сте?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ ОЛУЕЙС ПЛАТИНУМ СЕКЮР НАЙТ ЕКСТРА * 8

ЖИВАРА ДИАБЕТИК САПОРТ+ таблетки * 30

ЖИВАРА ГЛИКО ВИЖЪН+ таблетки * 60

ОЛИНТ ДУО спрей за нос, разтвор 10 мл

ЛАТАМЕД капки за очи, разтвор 2.5 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

СЕРАЗА гел 50 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 апр 2026г. в 18:58:06

АБОФАРМА МАГНЕФОРС ДЕПО + B6 таблетки * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 апр 2026г. в 18:46:13

ТРОМБО АСС стомашно-устойчиви таблетки 100 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 апр 2026г. в 18:44:46

ГИНКО ПРИМ МАКС таблетки 120 мг * 60 + 20 ВАЛМАРК

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 апр 2026г. в 18:42:44

ЕСКАПЕЛЕ таблетки 1.5 мг * 1

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 апр 2026г. в 18:41:06
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival