Зрее бунт сред спешните медици в столицата
Спешните медици от столицата обмислят протестни действия.
Недоволството им е породено от факта, че от началото на месеца ще трябва да полагат извънреден труд, без да им се заплаща допълнително.
Вече е изпратено и писмо до здравния министър Петър Москов, в което лекарите обясняват, че по закон те работят не повече от 140 часа на месец. От началото на този месец обаче столичните спешни лекари ще трябва да работят още 20 допълнителни, достигайки 160.
Засега ресорното министерство не е заело позиция по въпроса, а от Медицинската федерация към КТ "Подкрепа" посочват, че искат просто спазване на закона.
Продукти свързани с НОВИНАТА
ОРЛОВ МОСТ - ВЛАДИМИР ЗАРЕВ - ХЕРМЕС
ЧАНТА ЗА СПЕШНА ПОМОЩ GIMA SMART PVC S
Безплатна доставка за България!ЧАНТА ЗА СПЕШНА ПОМОЩ MULTY ELITE BAGS EB - 06.012 ТЪМНО СИВА
ЧАНТА ЗА СПЕШНА ПОМОЩ GIMA SMART M
Безплатна доставка за България!ЧАНТА ЗА СПЕШНА ПОМОЩ MULTY ELITE BAGS EB - 06.013 СИНЯ
ЧАНТА ЗА СПЕШНА ПОМОЩ ELITE BAGS EM-13.024
Безплатна доставка за България!НОВИНАТА е свързана към
- Как да оцелеем при инфаркт, ако сме сами?
- Лечение на спешни състояния: първа помощ при инфаркт
- Василена Димитрова: Дайте ни възможност да се развиваме в България!
- Център за спешна медицинска помощ /ЦСМП/ - Видин
- Център за спешна медицинска помощ /ЦСМП/ - Разград
- Център за спешна медицинска помощ /ЦСМП/ - Плевен
- Център за спешна медицинска помощ (ЦСМП) - Кърджали
- Център за спешна медицинска помощ /ЦСМП/ - Русе
- Център за спешна медицинска помощ /ЦСМП/ - Габрово
- Център за спешна медицинска помощ /ЦСМП/ - София
Коментари към Зрее бунт сред спешните медици в столицата