Играчките, избирани според пола, лишават децата от психическа стабилност

Децата трябва да играят с различни играчки, а не само с тези, които се считат подходящи за тях по полова принадлежност, защото това може да ги лиши от психическа и физическа стабилност, информират специалисти от Университета в Калифорния.
Учени съветват децата да играят с различни играчки за пол и дори възраст, защото това способства хормоналното развитие на подрастващите. Според тях именно поради половото разпределение мъжете често избират специалности, свързани с математиката, науката и технологията, а жените по-добре се справят с възпитанието на деца. Играчките, които развиват пространствени навици или имат отношение към науката по принцип са избирани за момчетата. На момичетата обикновено се предоставят играчки, развиващи емоциите, чувствата, мислите и вербалните навици.
Според специалистите част от навиците при момчетата и момичетата се развиват по-трудно поради отсъствието на определени играчки. Освен това се поддържа стереотипа, че момчетата се справят по-добре с науката и математиката от момичетата. Това отблъсква редица жени от доста професии. Предоставяйки възможността за опознаване на света, чрез играчките, детето може да развие здрави психически и физически навици, стабилност, социалните умения и се увеличава значително активността. Според специалистите това ще доведе до по-здрави, щастливи деца и изграждането на собствено мнение.
Предоставянето на различни по вид, форма, цвят, професионална принадлежност играчки изграждат при децата определена информация за света. Отсъствието на някои от тях, лишават децата от формирането на видове чувствителност, мисловна дейност и разсъждение. Децата биват лишени от развитието на координация, творческа способност.
Учените подчертават, че родителите е добре да предоставят на децата възможност да играят с различни видове играчки, за да имат добре развити психически, физически и емоционално деца.
Снимка: UrbanMoms
Продукти свързани със СТАТИЯТА
ЧЕТКА ЗА ЗЪБИ ЛАКАЛУТ СЕНЗИТИВ * 1
ЕУЦЕРИН ДЕРМОКАПИЛЕР ШАМПОАН ЗА ЧУВСТВИТЕЛЕН СКАЛП 250 мл
ПАСТА ЗА ЗЪБИ СЕНСОДИН ЕКСТРА УАЙТЪНИНГ 75 мл
ПАСТА ЗА ЗЪБИ ЕЛМЕКС СЕНЗИТИВ ПРОФЕШЪНЪЛ 75 мл
БАСЛЕР ШАМПОАН ПРОТИВ ПЪРХОТ С БИО СЯРА И ЕКСТРАКТИ ОТ ПОДБРАНИ БИЛКИ 1000 мл
САНПЛАСТ СИЛК 2.5 см / 5 м МЕДИКА
СТАТИЯТА е свързана към
- Грижа за детето
- д-р Даниела Георгиева Ангелова
- д-р Любка Симеонова Илиева
- д-р Ивелина Генова Сталева
- Аврамово дърво, Витекс агнус кастус
- Флуоксетин
- д-р Георги Димитров Димитров
- Не вземайте важни решения по време на горещините!
- д-р Илиана Николова Тренчева
- д-р Стефан Юриев Стефанов
- д-р Иванка Михайлова Христева
Коментари към Играчките, избирани според пола, лишават децата от психическа стабилност