Идват студените дни на годината, а с тях и грипните вируси. Как да се справим с тях?
![Идват студените дни на годината, а с тях и грипните вируси. Как да се справим с тях? - изображение](https://static.framar.bg/thumbs/6/curious/bilki-za-grip.jpg)
Събрахме някои "обичайни заподозрени", които получават много похвали и внимание по това време на годината - по-специално астрагал и шипка. И двете билки са прекрасни и ефективни. Може да се възползвате и от други обаче. Превенция е ключ към това и винаги може да добавите към закуската си един билков чай. Ето списък на най-добрите билки през зимата:
1. Астрагал
Тази билка е най-известна от този списък. Астрагал е изключителен имунен стимулант и тонизиращ. Проучванията показват, че дългосрочната употреба на астрагал подпомага по-голяма секреция на антитела и увеличено производство на лимфоцити. Като антиоксидант и адаптоген, астрагал предпазва клетките от увреждане на свободните радикали и намалява стреса на организма. Затоплящата билка, се казва, че помага за ефективното храносмилане.
2. Бъз
Фаворит на много билкари за зимата, бъз е с много силни антивирусни свойства. Многобройни проучвания показват, че бъзът може да има инхибиращ ефект от грипните патогени, като същевременно намаляват продължителността и тежестта на симптомите на грип. От бъз се правят вкусни тинктури, сиропи, докато сушените плодове се поставят в чай за силен имунитет.
3. Джинджифил
Затоплящият, ароматният джинджифил (Zingiber officinale) е широко използван през зимата. Той има мощен антивирусен ефект. Свежият джинджифил дори помага за инхибиране на човешкия респираторен синцитиален вирус (RSV) в проучване от 2013 г. Освен това, джинджифил стимулира продуктивното отхрачване и помага за успокояване на разстроен стомах. Свежият джинджифил, задушен за кратко във вода, става на ароматен и много-полезен чай.
4. Лимонов балсам
Лимонов балсам е от семейството на мента и е често пренебрегван. Лимоновият балсам (Melissa officinalis) също може да бъде ефективен при ускоряване на лечението на рани. Лимоновият балсам има невероятно силно действие при настинка и грип. Може да си приготвите чай само от него или да го добавите към други билки.
5. Шипка
Шипката е изпълнена с витамин С. Тази билка също има изключителен антиоксидантен потенциал, противовъзпалителни ползи и голяма подкрепа за имунитета. Червените плодове могат да бъдат набрани през есента; след отстраняването на вътрешните космени семена, целулозата се превръща в сиропи и желета, може да се приема, като се суши за чай и други лекарства.
Какво друго може да приемаме през зимата ?
Медът не само помага за успокояване на възпалено гърло, но също така действа като средство за потискане на кашлицата. Медът може да успокои раздразнените лигавици, което помага да се премахне дразненето.
Както витамин С, така и цинк са доказали, че спомагат за поддържането на вашата имунна система, така че е добре да се заредите и с тях!
Антивирусните и имуностимулиращи билки са чудесен инструмент за приемане по време на грипен сезон.
За да не се стига през зимата до лечение на здравословни проблеми приемайте билкови чайове. Още за ползите от билките намерете на bilkabg.com
Продукти свързани със СТАТИЯТА
СТАТИЯТА е свързана към
- Грижа от природата
- Грип
- Защо през зимата умират повече хора
- Как да свалим температурата в домашни условия
- Как да различим грип от настинка и да се лекуваме правилно?
- Билки и домашни средства при лечение на пневмония
- Как да се преборим с настинките и грипа без лекарства
- Домашни средства срещу бронхит при деца
- Лечение на настинка и грип при бременни
- Лечение на грип при деца
- Активни точки, използвани в китайска медицина при грип и простудни заболявания
Коментари към Идват студените дни на годината, а с тях и грипните вируси. Как да се справим с тях?