Българско приложение помага за управлението на данните при изследване за COVID-19
Софтуерното приложение „CovidCheck”, дело на български екип, помага за управлението на данните при взимането и изследването на проби за COVID-19. Програмата е предназначена за лабораториите, като не се изисква инсталирането на продукта на мобилния телефон на изследваното лице, а само се предоставя парола за достъп, генерирана от приложението, уточнява Владислав Христозов, един от създателите на софтуера.
Приложението има за цел да улесни процеса по записване на данните на изследвания пациент, който отнема повече време, отколкото взимането на проба. Необходимите данни се извличат от софтуера чрез сканиране на личната карта и баркода на вече взетата проба.
Приложението събира същия набор от данни, каквито се изискват и в момента при конкретната процедура.
Относно сигурността на данните Христозов е категоричен, че са предприети всички необходими мерки, за да бъде сведен до минимум шансът за изтичане на поверителна информация. При използването на приложението от една организация достъп се предоставя само на един администратор, който сам решава кого да упълномощи за изпълнение на отделните дейности.
Софтуерът ще може да бъде използван и от други държави след неговото адаптиране.
bnr.bg, pixabay.com
Продукти свързани с НОВИНАТА
СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 1 / 55 W
Безплатна доставка за България!СТЕРИЛИЗАТОР ЗА ВЪЗДУХ CLEAN AIR 4 / 55 W
Безплатна доставка за България!ДИХАТЕЛНИ УПРАЖНЕНИЯ ПРИ COVID-19 - Д-Р АННА ШУМЕЙКО, НАТАЛИЯ БОРИСОВА - СИЕЛА
КОМБИНИРАН АНТИГЕНЕН ТЕСТ 6 В 1 * 1 ADVENT LIFE
КОМБИНИРАН БЪРЗ АНТИГЕНЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС / COVID-19, ГРИП ТИП A И ГРИП ТИП B (КОЛОИДНО ЗЛАТО) * 1 ADVENT LIFE
НОВИНАТА е свързана към
- Д-р Станимир Хасърджиев: Колко COVID кризи са нужни, за да ни покажат, че в здравеопазването така не може!
- Защо възрастните хора боледуват по-тежко от грип и COVID-19
- COVID-19, идентифициран вирус COVID-19, идентифициран вирус
- Истини и митове за здравеопазването в Куба
- Откриха два гена, отговорни за загубата на обоняние и вкус при COVID-19
- Китайски учени разработиха наноматериал, който деактивира коронавируса
- Нови варианти, наречени FliRT след мутация на вируса SARS-CoV-2
- Nimbus – „облачният“ вирус, който отново разбуни духовете
- Коронавирус COVID-19
- Съдът: МЗ е длъжно да предостави на АКФ договорите за доставката от Китай на маски и респиратори
Коментари към Българско приложение помага за управлението на данните при изследване за COVID-19