Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини В Русия започнаха клинични изпитания на лекарство срещу COVID-19

В Русия започнаха клинични изпитания на лекарство срещу COVID-19

от 26 май 2020г.
Редактор: Гергана Караилиева
В Русия започнаха клинични изпитания на лекарство срещу COVID-19 - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

В Русия започнаха клиничните изпитания на медикамент срещу COVID-19. Според академик Дмитрий Пушкар, който оглавява изследванията, не може да има магическо хапче, просто това, което в момента изследват, може да се окаже наистина ефикасно.

Дмитрий Пушкар е част от Руската академия на науките и водещ уролог в страната, осъществил множество уникални операции. В интервю пред сайта rg.ru той споделя, че от два месеца не е работил по специалността си, тъй като болницата е изцяло преустроена и поема единствено пациенти с коронавирусна инфекция.

Главното действащо лице е препаратът фавипиравир, който преди няколко години се появи в Япония и е използван за лечение на различни вирусни инфекции, включително и много тежки. Препаратът е разработен от японската корпорация „Fujifilm“, а през февруари в Китай започнаха клинични тестове за неговата ефикасност, резултатите от които са положителни и оповестени в средата на март. През април 2020-а руското министерство на здравеопазването разреши да започнат клинични изпитвания на японското лекарство в 17 болници.

акад. Пушкар

Акад. Пушкар (на снимката) обяснява, че до момента фавипиравирът не е използван в Русия, сега той е в основата на нов руски препарат. Голяма група от изследователи, сред които има биолози, фармаколози и клиницисти, са преосмислили начина на лечение на вирусните заболявания и дозировката.

По време на предварителните изследвания препаратът е показал изключително добри качества. Здравното министерство е одобрило протокола за изследванията за ефективността и безопасността на лекарството, а според академика изследванията ще приключат до два месеца.

Наличието на подобно лекарство ще изиграе ролята на защитен чадър, тъй като никой не е в безопасност от втора вълна на коронавирусната инфекция, а когато разполагаме с наш препарат, ще бъдем спокойни да посрещнем подобни изпитания, категоричен е акад. Пушкар.

В същото време броят на заразените с COVID-19 на 26 май 2020-а в Русия е 8 915 души, а общият брой до момента е 362 342. Отново най-голям е броят на случаите в Москва, където с положителни резултати са 2830 мъже и жени.

Броят на излекуваните обаче е по-голям от този на инфектираните. От болниците в Русия са изписани 12 331 души, така общият брой на оздравелите от коронавирусната инфекция е 131 129. Властите съобщават, че за последното денонощие са починали 174 души, а общо 3 807 руснаци са изгубили битката с COVID-19.

Източник:

rg.ru, tass.ru

Още по темата:
  • В Русия регистрираха „МИР-19“ - лекарство срещу COVID-19, разработено от Института по имунология В Русия регистрираха „МИР-19“ - лекарство срещу COVID-19, разработено от Института по имунология
  • Хапчето за лечение на COVID-19 на Merck намалява наполовина риска от смърт и хоспитализация Хапчето за лечение на COVID-19 на Merck намалява наполовина риска от смърт и хоспитализация
  • Започна вторият етап от изпитванията на „МИР 19“ - руското лекарство срещу COVID-19 Започна вторият етап от изпитванията на „МИР 19“ - руското лекарство срещу COVID-19
  • Антивирусното лекарство Paxlovid може да предотврати продължителен COVID Антивирусното лекарство Paxlovid може да предотврати продължителен COVID
5.0/5 1 оценка

Коментари към В Русия започнаха клинични изпитания на лекарство срещу COVID-19

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте В Русия започнаха клинични изпитания на лекарство срещу COVID-19
    www.framar.bg 
    на 03 July 2025 в 17:25
    Коментирайте "В Русия започнаха клинични изпитания на лекарство срещу COVID-19"

НОВИНАТА е свързана към

  • В Русия регистрираха „МИР-19“ - лекарство срещу COVID-19, разработено от Института по имунология
  • В Русия създадоха тестова система, която открива генетичния материал на SARS-CoV-2 и Омикрон
  • Най-важното за хапчетата за лечение на коронавирусна инфекция на компаниите „Merck“ и „Pfizer“
  • Започна вторият етап от изпитванията на „МИР 19“ - руското лекарство срещу COVID-19
  • Хапчето за лечение на COVID-19 на Merck намалява наполовина риска от смърт и хоспитализация
  • Създадоха лекарство срещу COVID-19 на основата на модифициран рекомбинантен човешки интерферон – ламбда
  • Лекарството срещу COVID-19 КОВИД-глобулин се използва успешно за лечение в Русия
  • „Pfizer“ ще разреши и на други компании да произвеждат хапчето paxlovid за лечение на COVID-19
  • Антивирусното лекарство Paxlovid може да предотврати продължителен COVID
  • ЕМА разреши употребата на медикамента „RoActemra” за лечение на тежки случаи на COVID-19
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Международен форум "Заедно срещу сколиозата" - 7 юни, 2025 година - София

преди 66 дни, 3 часа и 48 мин.

Международен форум "Заедно срещу сколиозата" - 29 юни, 2024 година - София

преди 379 дни, 9 часа
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Защо не трябва да пием кафе преди кръвни изследвания - всичко което трябва да знаете

преди 6 дни, 1 час и 36 мин.

Безплатна консултация за деца с витилиго - Габрово, юли, 2025 година

преди 7 дни, 18 часа и 17 мин.

Прием в болница - какво заплаща НЗОК, какви документи са необходими и колко продължава болничният престой

преди 20 дни, 1 час и 8 мин.

Психотест за оръжие в България: Какво представлява и формалност ли е?

преди 20 дни, 8 часа и 9 мин.
Всички

АНКЕТА

Какво би задържало младите лекари в България?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ДАРОВИТА КОНОПЕНО СЕМЕ БЕЛЕНО 200 г

ЛЮКСЕОЛ ЧАЙ Ф-Р РАСТЕЖ КОСА * 30 337925

ЛЮКСЕОЛ МАСЛО СУХО КОСА/ТЯЛО 100мл 335419

КОЛОР & СОЙН БОЯ ЗА КОСА № 6 G ЗЛАТИСТО ТЪМНО КЕСТЕНЯВО

БЕТИНА БАРТИ СВЕЖА МЕНТА ДУШ ГЕЛ 500 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

Задължително ли е да купите подарък на лекуващия лекар/персонала след изписване от болницата?

Коментар на: Дафи от 03 юли 2025г. в 16:33:57

Ревматоиден артрит

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2025г. в 16:11:03

СОДА ЗА ПИЕНЕ таблетки * 30 НИКСЕН

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2025г. в 16:09:18

ФУНГОЛОН капсули 150 мг * 4 ТЕВА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2025г. в 16:09:03

АЗАЛОНУМ таблетки 20 мг / 40 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2025г. в 16:05:50
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival