КЗК спря търга за Националната педиатрична болница
Комисията за защита на конкуренцията спря със свое решение обществената поръчка за Националната педиатрична болница. Причината е жалбата от Камарата на архитектите.
Още в началото на август от съсловната организация на архитектите и от тази на инженерите реагираха остро и обявиха, че ще обжалват обявения търг в КЗК, защото са убедени, че заложеното от здравното министерство не гарантира необходимото качество.
Като крайно неподходяща определиха архитекти и инженери процедурата, според която от ведомството възлагат едновременно проектирането, строителството и надзора, при това, без да има одобрен идеен проект.
Преди да пуснат жалбата, от Камарата на архитектите заявиха, че това крие сериозни рискове, защото не е сигурно, че избраната фирма ще има най-добри идеи и ще предложи най-добрата концепция за обекта. Според архитектите е много по-логично да бъдат обявени два търга – един за проектирането и друг за строителството.
Очевидно е, че едва ли толкова скоро ще бъде избран изпълнител, каквито надежди имаше здравният министър, който няколко пъти подчертава, че през есента на 2019-а той ще е ясен и така ще бъде поставено началото на строежа на детската болница.
reg.cpc.bg
НОВИНАТА е свързана към
- Оана Георгиу – от създател на детската онкоболница до поста вицепремиер на Румъния
- Членовете на Обществения съвет за Национална детска болница подадоха оставка
- Националната детска болница - грозното лице на властта и отчаянието
- Националната детска болница: мираж или реална национална кауза
- Казусът Национална детска болница: стъпка напред с обявената идея за нов строеж
- Д-р Адил Кадъм: Да строиш детска болница върху скеле е като да сложиш зародиш в черупка – няма да расте, ще умре
- Мариана Петрова: Решението на управляващите по казуса Национална детска болница е несправедливо и цинично!
- Националната детска болница няма да бъде строена върху руини - МЗ прекратява договора с ДЗЗД „Детско здраве“
- Казусът с Националната детска болница – неизпълнени обещания и липса на яснота
- Колко време е нужно още, за да има най-накрая и в България Национална детска болница
Коментари към КЗК спря търга за Националната педиатрична болница