Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Любопитно За нашето здраве Закусвайте здравословно - всеки ден

Закусвайте здравословно - всеки ден

от 03 ное 2014г., обновено на 04 ное 2014г.
Закусвайте здравословно - всеки ден - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Всички сме го чували безброй пъти:"Закуската е най-важното хранене за деня".

И въпреки че този съвет отдавна се е превърнал в клише, това не го прави по-малко верен. Доказано е - здравословната закуска активира метаболизма и спомага за бързото изгаряне на мазнини.

Скорошно проучване допълни списъка с ползите от закуската. Учените са доказали, че при мъжете, които не закусват, рискът от сърдечни проблеми е двойно по-голям.

Проучването установи, че при тези, които пропускат закуската, вероятността да развият проблеми със сърцето, е със 27 процента по-висока отколкото при тези, които започват деня си със здравословна храна.

Въпреки че проучването е било ограничено до мъжете над 45-годишна възраст, препоръката на специалистите е всеки да започва деня си със здравословна храна.

Ключовата дума тук е здравословно. Закуската няма да подобри кой знае колко здравословното ви състояние, ако ядете само неща като сладки зърнени култури, сладкиши или каквото можете да получите от най-близкия ресторант за бързо хранене.

Опитайте едно от тези предложения:

Яйца

Яйцата са чудесна храна за начало на деня. Яйчните белтъци съдържат само 4 грама протеин, без добавена мазнина. Комбинирайте ги с пресни зеленчуци в здравословен и питателен омлет, който не изисква дълго време за приготвяне.

Фрешове

Някои хора нямат желание да започват деня си с обилно хранене и предпочитат по-леките и свежи закуски. Ако вие сте от тях, имаме предложение, на което със сигурност няма да можете да устоите. Направете си шейк от пресни продукти. Според някои специалисти по здравословно хранене сутрешните шейкове трябва да бъдат с вид на дъга - изберете любими плодове или зеленчуци, които да представляват всеки един от седемте цвята на на дъгата, добавете малко кисело мляко за мекота и протеини, и сте готови да посрещнете деня!

Палачинки

Има един доста по-удачен вариант от традиционно приготвените домашни палачинки. Разбира се, винаги може да изпълните и любимата рецепта, но по-разумното решение е да предпочетете здравословния вариант - направете си палачинки от моркови, кокосово мляко и ананас. Приготвянето на тази закуска отнема повечко време, затова може спокойно да я оставите за почивните дни.

И накрая, не забравяйте - здравословната закуска не само ще ви зареди с тонус и енергия за целия ден. Тя също така е гарант за здраве, добра памет и концентрация.

Още по темата:
  • Закуската е най-важното хранене за деня Закуската е най-важното хранене за деня
  • Не надценявайтте закуската Не надценявайтте закуската
  • НАЙ-ВРЕДНАТА И НАЙ-ПОЛЕЗНАТА ЗАКУСКА НАЙ-ВРЕДНАТА И НАЙ-ПОЛЕЗНАТА ЗАКУСКА
  • Мляко и зърнена закуска сутрин поддържат кръвната захар в норма и засищат Мляко и зърнена закуска сутрин поддържат кръвната захар в норма и засищат
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани със СТАТИЯТА

КФД НУТРИШЪН КОКОСОВ ЧИПС 250 г
11.00лв. / 5.62 €

КФД НУТРИШЪН КОКОСОВ ЧИПС 250 г

МАЙ ХЕЛТИ ФЮЖЪН ГОДЖИ БЕРИ И КАКАО МИКС 200 г
22.90лв. / 11.71 €

МАЙ ХЕЛТИ ФЮЖЪН ГОДЖИ БЕРИ И КАКАО МИКС 200 г

МАЙ ХЕЛТИ ФЮЖЪН КАЙСИЯ С КАНЕЛА МИКС 200 г
22.90лв. / 11.71 €

МАЙ ХЕЛТИ ФЮЖЪН КАЙСИЯ С КАНЕЛА МИКС 200 г

СПИРУЛИНА СЕРЕАЛИ * 30 DXN
136.70лв. / 69.89 €

СПИРУЛИНА СЕРЕАЛИ * 30 DXN

Безплатна доставка за България!
НАН 1 ОПТИПРО 800 г НЕСТЛЕ
49.00лв. / 25.05 €

НАН 1 ОПТИПРО 800 г НЕСТЛЕ

ЛАКТАНА БИО 3 OT 10 месец 600 г
39.00лв. / 19.94 €

ЛАКТАНА БИО 3 OT 10 месец 600 г

Коментари към Закусвайте здравословно - всеки ден

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Закусвайте здравословно - всеки ден
    www.framar.bg 
    на 06 October 2025 в 19:00
    Коментирайте "Закусвайте здравословно - всеки ден"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Нашето здраве
  • Крият ли рискове за здравето печените чушки
  • Хранене през тръба
  • Регулация на слюноотделянето
  • И билките имат странични ефекти
  • Кои са 10-те най-ценни продукта за здравето на жените?
  • Консумирайте тези 8 храни при раздразнен стомах
  • Избягване на киселинни храни
  • Разграждане и резорбция на белтъци, масти и въглехидрати
  • Хранителни продукти, които подобряват паметта
  • Лечебен ефект на алкохолните напитки
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Защо умът създава проблеми, които не съществуватЗащо умът създава проблеми, които не съществуват

Защо умът създава проблеми, които не съществуват

от 06 окт 2025г.Прочети повече
Нобел за медицина за 2025 г.: Мери Бранкоу, Фред Рамсдел и Шимон СакагучиНобел за медицина за 2025 г.: Мери Бранкоу, Фред Рамсдел и Шимон Сакагучи

Нобел за медицина за 2025 г.: Мери Бранкоу, Фред Рамсдел и Шимон Сакагучи

от 06 окт 2025г.Прочети повече
Деменцията вече е водеща причина за смърт в АвстралияДеменцията вече е водеща причина за смърт в Австралия

Деменцията вече е водеща причина за смърт в Австралия

от 06 окт 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Колоездачен клуб Берое ви кани на спортно състезание с кауза в Стара Загора - 5 октомври 2025 г., неделя, от 10:00 ч.

преди 10 дни, 1 час и 56 мин.

Характерна клинична картина на Морбус мортум

преди 19 дни, 4 часа и 57 мин.
Всички

АНКЕТА

Как се променя нагласата ви спрямо безопасността на ваксините?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ДАБИГАТРАН ЕТЕКСИЛАТ твърди капсули 110 мг * 30 ТЕВА

СО ФЛОУ ДЕЗОДОРАНТ РОЛ ОН ЛИЧИ/КОКОС 50мл

СО ФЛОУ АНТИПЕРСПИРАНТ ЛИЧИ/КОКОС 50мл

ХРОМ + ГАРЦИНИЯ таблетки * 30 ВИТАГОЛД

СО ФЛОУ ДЕЗОДОРАНТ РОЛ ОН ГОРСКИ ПЛОД 50мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ВАКСИГРИП ТЕТРА инжекционна суспензия в предварително на пълнена спринцовка

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 окт 2025г. в 15:50:58

НИСТАТИН АКТАВИС таблетки 500 000 IU * 20 ТЕВА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 окт 2025г. в 15:48:42

БЯЛА РУЖА капсули * 100 NATURE'S WAY

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 окт 2025г. в 15:46:44

РЕЛАКСОФИТОЛ капсули * 30 НАТУРФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 окт 2025г. в 15:44:57

БИОЗИН МАМА таблетки * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 окт 2025г. в 15:43:33
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival