Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини От Janssen Pharmaceutical набират доброволци за фаза 3 на изпитванията върху ваксина срещу коронавирус

От Janssen Pharmaceutical набират доброволци за фаза 3 на изпитванията върху ваксина срещу коронавирус

от 06 ное 2020г.
Редактор: Даниела Пройчева
От Janssen Pharmaceutical набират доброволци за фаза 3 на изпитванията върху ваксина срещу коронавирус - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

Холдинговата компания „Johnson & Johnson“, заедно с фармацевтичната „Janssen“, започва набирането на доброволци, които да участват в изпитванията върху ваксината срещу COVID-19, които ще се проведат в Медицинския център на Университета на Чикаго. Ваксината е с наименование JNJ-78436735, или също Ad26.COV2.S.

Как ще се проведе третата фаза на клинично изпитване?

Третата фаза на клиничното изпитване е рандомизирана, като на част от участниците се предписва плацебо, но нито те, нито специалистите са информирани кой на какво лечение е подложен – с плацебо или реално съществуващ медикамент. На такъв етап от изпитанията се оценява безопасността и ефективността на еднократна доза от ваксината на „Janssen“ при близо 60 000 доброволци над 18 години, по-голямата част от които са над 60.

В изпитването ще бъдат включени хора с или без придружаващи заболявания, които биха могли да повишат риска от тежко протичане на COVID-19.

Медицинският център на Университета в Чикаго ще набере не повече от 2 000 възрастни над 18 години от самия град Чикаго.
Хабибул Ахсан, доктор по медицина и директор на Института за нови технологии за превенция и лечение на населението уточнява, че екипът възнамерява да включи доброволци от различни възрасти и с различен здравен статус. Освен здрави хора, ще бъдат привлечени и такива с придружаващи заболявания, мъже, жени, по-възрастни и с различна расова принадлежност. Искаме да сме сигурни, че в изпитването ще участват представители на разнородни групи и общности.”

За да улеснят максимално процеса по набиране на кандидати за ваксината, от фармацевтичната компания „Janssen“ създадоха уебсайта ENSEMBLE Study, където желаещите да участват могат да си направят регистрация. Личните данни ще бъдат събирани и обработвани според местния закон за защита на личните данни. След като изтече периодът за регистрация, изследователските центрове ще разгледат подадената информация и и ще изберат част от хората, на които да бъдат извършени допълнителни медицински прегледи. Ако нямат здравословни проблеми, те ще бъдат включени в самото изпитване.

В сайта е качена подробна информация за фазите и методите на проследяване, както и секция с въпроси и отговори.

Също като другите фармацевтичните компании, от „Janssen“ заявяват, че ще се придържат към най-високи етични, научни и регулаторни стандарти и ще разчитат само на категорични клинични доказателства, че разработваната ваксина е напълно безопасна. От „Janssen“ се ангажираха с пълна прозрачност и предоставяне на подробна информация, свързана с фаза 3 от изпитванията, която да бъде публично достъпна на сайта.

Ваксината на „Janssen“ е създадена с помощта на технология, разработена от самите тях - AdVac®. Тя е използвана и при създаването на ваксината на „Janssen“ срещу ебола, която е одобрена от Европейската комисия, и също така е основата при разработване на ваксините им срещу HIV, RSV и вируса Зика.

Към днешна дата над 100 000 души са ваксинирани с някоя от ваксините на „Janssen“ с AdVac® технология.

Уебсайтът ENSEMBLE е създаден със съдействието на Асоциацията за биомедицински технологии и развитие и Националния институт по алергии и инфекциозни заболявания. Асоциацията осигурява и част от финансовите средства за провеждането на клиничните изпитания. 

Източник:

newswise.com/ University of Chicago Medical Center, "ENSEMBLE STUDY"
Снимка: freepik.com

Още по темата:
  • Nimbus – „облачният“ вирус, който отново разбуни духовете Nimbus – „облачният“ вирус, който отново разбуни духовете
  • Защо FDA не препоръчва бустерна ваксина за всички граждани Защо FDA не препоръчва бустерна ваксина за всички граждани
  •   Един от шестима американски родители отказва да ваксинира децата си Един от шестима американски родители отказва да ваксинира децата си
  • Четирима британци развиват синдром на Гилен-Баре само дни след ваксинация с препарата на „AstraZeneca“ Четирима британци развиват синдром на Гилен-Баре само дни след ваксинация с препарата на „AstraZeneca“
0.0/5 0 оценки

Коментари към От Janssen Pharmaceutical набират доброволци за фаза 3 на изпитванията върху ваксина срещу коронавирус

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте От Janssen Pharmaceutical набират доброволци за фаза 3 на изпитванията върху ваксина срещу коронавирус
    www.framar.bg 
    на 23 April 2026 в 20:23
    Коментирайте "От Janssen Pharmaceutical набират доброволци за фаза 3 на изпитванията върху ваксина срещу коронавирус"

НОВИНАТА е свързана към

  • Да се допускат ли до учебните заведения деца без ваксини
  • Имунен отговор при ваксините срещу COVID-19 - сравнение между 11 одобрени ваксини
  • За ваксините и опасенията: думата има науката
  • Nimbus – „облачният“ вирус, който отново разбуни духовете
  • Защо FDA не препоръчва бустерна ваксина за всички граждани
  • Факти за ваксината срещу COVID-19 на „Johnson&Johnson“
  • Един от шестима американски родители отказва да ваксинира децата си
  • Липсата на странични ефекти след ваксина не означава липса на имунитет
  • Четирима британци развиват синдром на Гилен-Баре само дни след ваксинация с препарата на „AstraZeneca“
  • Хората, имунизирани с ваксината на „Janssen”, вероятно ще се нуждаят от втора доза
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Какво е лезия?Какво е лезия?

Какво е лезия?

от 23 апр 2026г.Прочети повече
Глобална мрежа за сърдечни трансплантации може да спаси хиляди хора по светаГлобална мрежа за сърдечни трансплантации може да спаси хиляди хора по света

Глобална мрежа за сърдечни трансплантации може да спаси хиляди хора по света

от 23 апр 2026г.Прочети повече
Нов случай на рак на всеки 80 секунди във ВеликобританияНов случай на рак на всеки 80 секунди във Великобритания

Нов случай на рак на всеки 80 секунди във Великобритания

от 23 апр 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Какво представлява изотермичното одеало и с какво е полезно?

преди 5 часа и 30 мин.

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 73 дни, 8 часа и 26 мин.
Всички

АНКЕТА

Засегнати ли сте от липсата на вода?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ФИЛОРГА ГЛОБАЛ РИПЕЪР АДВАНС ЕЛЕКСИР 30 мл

ЛЕВОТЕКС таблетки 500 мг * 7 ФОРТЕКС

СЪНЛАЙФ ГЛЮКОЗАМИН 1200мг. С ХОНДРОИТИН табл. * 60

ЖИВАРА ДИАБЕТИК САПОРТ+ таблетки * 30

НЕЙЧЪРС ПЛЮС ХИДРОЛИЗИРАН КОЛАГЕН (6 ТИПА) саше * 10

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

АУГМЕНТИН таблетки 875 мг / 125 мг * 14 GLAXOSMITHKLINE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 23 апр 2026г. в 11:55:24

БАКЛОФЕН таблетки 10 мг * 50

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 23 апр 2026г. в 11:52:56

БАКЛОФЕН таблетки 10 мг * 50

Коментар на: Мария от 23 апр 2026г. в 11:51:12

НЕБИЛЕТ ПЛЮС таблетки 5 мг / 12.5 мг * 28 BERLIN CHEMIE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 23 апр 2026г. в 11:01:49

ПОЛИЖИНАКС вагинални глобули * 6

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 23 апр 2026г. в 11:00:45
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival