Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини 18 януари 2022 г.: Изключително висок ръст на хората с COVID-19 – 9996 души

18 януари 2022 г.: Изключително висок ръст на хората с COVID-19 – 9996 души

от 18 яну 2022г.
Редактор: Гергана Караилиева
18 януари 2022 г.: Изключително висок ръст на хората с COVID-19 – 9996 души - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

Висок ръст на заразените с COVID-19 за последното денонощие отчита Националната информационна система.

COVID-19 за последното денонощие в страната

9996 са новите случаи на COVID-19 за последното денонощие в страната. Малко над 22% са положителните проби, резултат от направените 44 772.

Данните на националния информационен портал показват, че новопостъпилите в болници са 829 души, с които общият брой на настанени е 5 223. 541 мъже и жени се лекуват в интензивните отделения.

161 души са загубили битката в COVID-19 през последните 24 часа, от тях 92% са неваксинирани, показват данните.

2711 са хората с положителни проби в столицата Системата отчита рязко покачване на новите случаи в област Благоевград – 907 души, Пловдив – 737 и Стара Загора – 631.

23 са областите в страната, които са в тъмночервената зона, показва анализ на Националния център по заразни и паразитни болести.

Заболеваемостта в Благоевградска област е 2188 на 100 000 души. Повишението е изключително високо като се има предвид, че преди 14 дни заболеваемостта е била 465 заразени на 100 000 души.

С над 1000 на 100 000 заболеваемост отчитат и областите Стара Загора, Габрово, Кюстендил, Перник, Видин, Варна, Бургас и столицата. Най-ниска е заболеваемостта в област Кърджали – 231 на 100 000. Областта е единствената, която е в жълтата зона.

Общата 14-дневна заболеваемост в страната е повишена до 1144 на 100 000 души.

Областните щабове следят ситуацията и взимат решения, свързани с предприемането на допълнителни противоепидемични мерки. В Област Велико Търново спряха плановия прием и операции в болниците. Болниците в областта все още не са натоварени прекомерно. Заети са 50% от леглата за консервативно лечение и 61% от интензивните. Има възможности и за откриването на допълнителни.

За сметка на това в айтоската болница не разполагат с нито едно свободно легло. Проблемът е, че има нуждаещи се от лечение, които не могат да бъдат приети, защото болницата няма капацитет да открие още легла.

Увеличава се заетостта и в лечебните заведения в област Благоевград. 

Здравните власти следят постоянно ситуацията и особено заетостта на леглата в интензивните сектори, тъй като това е основният критерий за промяна в противоепидемичните мерки.

По-сериозният проблем в повечето болници в страната обаче е свързан не с липсата на легла или тяхната заетост, а с липсата на медицински персонал.

Доц. Ангел Кунчев

Главният здравен инспектор коментира големият брой на нови случаи с думите, че това не е изненада, защото случилото се преди три седмици в Западна Европа сега се пренася в Източна. В интервю за БНТ доц. Ангел Кунчев заяви, че нарастването на случаите ще продължи. Специалистът смята, че има вероятност точно „Омикрон“ да сложи край на пандемията. Последният вариант на COVID-19 ще свикне с човешкия организъм, а заболяването ще се превърне в появяващо се всяка година. Дотогава обаче комбинацията между "Омикрон" и "Делта", с които започна петата COVID вълна у нас усложнява ситуциацията и води до висок ръст на заразените. 

>>>Омикрон и Делта са двойна заплаха, която увеличава рекордно броя на заразените, алармира СЗО

Ваксинацията срещу COVID-19

За последното денонощие са поставени 13 723 дози от ваксини срещу COVID-19, показват данните на Националния информационен портал. От началото на кампанията броят им е 4 020 717.

ваксинация срещу COVID-19

30% са ваксинираните българи. Това за пореден път отрежда на страната ни последното място сред страните в Европа. Дори Румъния е преди нас с над 40% ваксинирани до момента. За съжаление дори активността, провокирана от въвеждането на зеления сертификат не успя да повиши в значителна степен процентът на ваксинираните.

Премиерът Кирил Петков е категоричен, че единственият начин да няма пореден локдаун е хората да се ваксинират. Научен факт е, че ваксините предпазват и са най-добрия начин да се справим с пандемията, казва министър-председателят.

До момента напълно ваксинирани са 1 964 692 българи. 512 621 са хората, поставили си бустерна доза.

Източник:

https://coronavirus.bg/

Още по темата:
  • 5 януари 2022 г.: Висок ръст на установените нови случаи на COVID-19 – 6252 за последното денонощие 5 януари 2022 г.: Висок ръст на установените нови случаи на COVID-19 – 6252 за последното денонощие
  • Омикрон и Делта са двойна заплаха, която увеличава рекордно броя на заразените, алармира СЗО Омикрон и Делта са двойна заплаха, която увеличава рекордно броя на заразените, алармира СЗО
  • След 2-годишно разследване: Ясни са последствията и научените уроци от пандемията от COVID-19 След 2-годишно разследване: Ясни са последствията и научените уроци от пандемията от COVID-19
  • 12 области в страната са навлезли в етап 3 от плана за противодействие на COVID-19 12 области в страната са навлезли в етап 3 от плана за противодействие на COVID-19
4.0/5 1 оценка

Коментари към 18 януари 2022 г.: Изключително висок ръст на хората с COVID-19 – 9996 души

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте 18 януари 2022 г.: Изключително висок ръст на хората с COVID-19 – 9996 души
    www.framar.bg 
    на 05 February 2026 в 05:07
    Коментирайте "18 януари 2022 г.: Изключително висок ръст на хората с COVID-19 – 9996 души"

НОВИНАТА е свързана към

  • Ваксините срещу COVID-19: най-често задаваните въпроси - проф. Радостина Александрова - част 2
  • Назалните ваксини срещу COVID-19 помагат на имунната система да се подготви за инфекцията
  • Ролята на клетките от човешки ембриони при създаването на ваксини
  • Nimbus – „облачният“ вирус, който отново разбуни духовете
  • Д-р Лиана Уен: Смъртта на ваксинирани срещу COVID-19 не означава, че ваксините не са ефективни
  • Четири фактора, които увеличават риска от заразяване с коронавирус при ваксинирани хора
  • В САЩ разрешиха бустерна доза от ваксината срещу COVID-19 на Pfizer за деца от 5 до 11 години
  • Ваксинацията срещу COVID-19 – тука има, тука няма
  • Гръцки медици стачкуват против задължителната ваксинация срещу COVID-19
  • Идва ли Омикрон в България – все още само предположения и нито една потвърдена проба
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Психотерапията е най-ефективният метод за справяне със скръбтаПсихотерапията е най-ефективният метод за справяне със скръбта

Психотерапията е най-ефективният метод за справяне със скръбта

от 04 фев 2026г.Прочети повече
Келтско проклятие – генетичната болест, която засяга ирландци и шотландциКелтско проклятие – генетичната болест, която засяга ирландци и шотландци

Келтско проклятие – генетичната болест, която засяга ирландци и шотландци

от 04 фев 2026г.Прочети повече
Спасиха живота на млада жена с рядък и сложен случай на ендокардитСпасиха живота на млада жена с рядък и сложен случай на ендокардит

Спасиха живота на млада жена с рядък и сложен случай на ендокардит

от 04 фев 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 4 дни, 14 часа и 40 мин.

Алергия към фъстъци: Симптоми, причини и лечение

преди 6 дни, 18 часа и 12 мин.
Всички

АНКЕТА

Спортувате ли активно?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ПАСТА ЗА ЗЪБИ АПА КЕЪР ПОЛИШ С ПОЛИРАЩО ДЕЙСТВИЕ 25 мл

БОДРОСТ ЗА НОРМАЛНАТА ФУНКЦИЯ НА МУСКУЛИТЕ И НЕРВНАТА СИСТЕМА капсули * 30

АЛФА ЛАЙФ САЙЪНСИС СИЛИМАРИН ПЛЮС капсули * 60

ТЕСТ ЗА НАРКОТИЦИ CHERTO МАРИХУАНА И ЕКСТАЗИ

ТЕСТ ЗА НАРКОТИЦИ CHERTO КОКАИН И АМФЕТАМИН

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

КОЛАРГОЛ 200 мг

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 04 фев 2026г. в 18:30:44

АБОФАРМА ВИРУХЕЛТ капсули * 10

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 04 фев 2026г. в 18:30:06

РЕЛАКСОФИТОЛ капсули * 30 НАТУРФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 04 фев 2026г. в 18:29:41

АБОФАРМА ВИРУХЕЛТ капсули * 10

Коментар на: Димитър Симеонов от 04 фев 2026г. в 18:26:43

РЕЛАКСОФИТОЛ капсули * 30 НАТУРФАРМА

Коментар на: Георги от 04 фев 2026г. в 16:36:34
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival