Спасяват недоносено бебе в Израел след осемдесет дни битка за живота му
Лекари от израелската обществена болница Асута Ашдод се борят в продължение на почти три месеца за живота на недоносено бебе. Фактът, че то оживява и вече е при родителите си, определят като истинско чудо.
Историята
Началото е изключително трудно за семейството на Ювал и Амир Ганех. Ювал е в 31-та гестационна седмица, когато с притеснение установява, че плодът в утробата й не се движи.
Със съпруга си отиват в болница Асута Ашдод.
Веднага след прегледа и след като става ясно, че ситуацията е критична, лекарите извършват спешно цезарово сечение.
Новороденото има тежка форма на белодробна незрялост. Белите дробове не са развити напълно и не са в състояние да осигурят нужния на тялото кислород. Освен това лекарите установяват и не по-малко опасната белодробна хипертония, при която се засягат кръвоносните съдове в белите дробове, а кръвното налягане е високо.
Недоносеното бебе е настанено в отделението за интензивно лечение на новородени.
Битка за живота
В първите дни състоянието на новороденото е между живота и смъртта. Лекарите водят непрекъсната битка, за да спасят момченцето. На няколко пъти изпитват съмнения и очакват най-лошото, но като по чудо то успява да преодолее кризите, които следват една след друга.
15 дни след началото на битката в името на живота състоянието на бебето започва да се стабилизира. След 80 дни момченцето е вече в стабилно състояние и е в дома си. Предстои му лечение, което няма да бъде кратко, но лекарите са убедени, че малкият герой ще се възстанови напълно.
Ювал и Амир се радват, че са преминали успешно през изпитанието. Признават, че са преживели тежки мигове, особено когато детето им е било на прага на смъртта. Определят лекарите като „пратеници от небето“, на които благодарят от сърце затова, че момченцето им живее.
В болница Асута Ашдод наричат детето на семейство Ганех бебе-чудо. Д-р Омер Глобус, който оглавява отделението по неонатология в здравното заведение, споделя, че упоритостта на бебчето доказва, че „на този свят съществуват чудеса“.
Лекарят определя продължилата повече от два месеца борба в името на живота като „магическо пътуване“ и не крие колко голямо предизвикателство за всички тях е било недоносеното бебе, защото става дума за нещо, с което до момента не са се сблъсквали.
За болница Асута Ашдод
Болницата е открита през 2017 г. и е първото ново обществено лечебно заведение от 40 години. Построена е след споразумение за създаването, финансирането и поддръжката на нова болница в град Ашдод, подписано през 2011 г. между правителството на Израел и Assuta Ashdod, която е собственост на Assuta Medical Centers.
Лечебното заведение разполага с множество отделения, институти и клиники от всяка област на медицината. Разполага с иновативна и модерна техника и медицинско оборудване. Педиатричният институт включва спешно отделение за деца, стационарни отделения, клиники и отделение по детска хирургия.
От Асута Ашдод заявяват, че следват усъвършенстван и нов модел на обществена медицина и предоставят не само медицински, но и социални грижи на пациентите си.
- Екипът на д-р Любомир Димитров спаси живота на бебе с тегло 1100 грама и сърдечна малформация
- В УМБАЛ Дева Мария – Бургас спасиха новородено, тежащо 700 г
- Родители настояват да бъде осигурена линейка, оборудвана за транспорт на недоносени бебета
- Липсата на лекарствата „Вентолин“ и „Пулмикорт“ застрашава здравето и живота на хиляди бебета и малки деца
Продукти свързани с НОВИНАТА
АПТАМИЛ ПРО ЕКСПЕРТ ЗА НЕДОНОСЕНИ ДЕЦА 400 г
ПРЕ-НАН 400 г НЕСТЛЕ
НОВИНАТА е свързана към
- Вирджиния Апгар и ролята й за развитието на неонатологията
- Модели на недоносени деца от 1998 година
- Степента на оцеляване при екстремно недоносените бебета се повишава значително благодарение на напредъка в медицината
- Екипът на д-р Любомир Димитров спаси живота на бебе с тегло 1100 грама и сърдечна малформация
- Калина Арсова: Дано снимките на нашите родени герои ни накарат да преосмислим за какво си струва да се тревожим и радваме!
- Детски кардиолози от НКБ извършиха изключително сложна интервенция на кърмаче с тегло 2800 грама
- Недоносените бебета в България надхвърлят 12%
- Забавеното прерязване на пъпната връв намалява риска от увреждания и смърт в ранна детска възраст
- Всяка година 30 000 000 недоносени и болни новородени имат нужда от лечение
- 11% от новородените у нас - недоносени
Коментари към Спасяват недоносено бебе в Израел след осемдесет дни битка за живота му